Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akbank Yurt Dışı Piyasalara Tahvil İhracı için Yetkilendirme Açıklaması Yaptı

Akbank yurt dışı piyasalara tahvil ihracı gerçekleştirmek için yaptığı yetkilendirmelerin duyurusunu KAP'ta paylaştı.
Akbank Yurt Dışı Piyasalara Tahvil İhracı için Yetkilendirme Açıklaması Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Akbank, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada yurt dışı piyasalara tahvil ihracı için yetkilendirlenme yaptığını duyurdu. Banka, 15 Haziran 2021 itibarıyla piyasa şartlarına bağlı olarak dolar cinsinden sürdürülebilir sermaye benzeri tahvil ihracı gerçekleştirecek.

Akbank bu ihraç için BofA Securities, Citi, HSBC, SMBC Nikko, Société Générale ve Standard Chartered kurumlarının yetkilendirildiğini duyurdu.

Açıklamanın geldiği sırada Akbank hisseleri (AKBNK) %0,73 oranında düşüşle 5,44 liradan işlem gördü.
Akbank Hisseleri %0,73 Düşüş
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 5,48 liradan tamamladıktan sonra bugüne düşüşle 5,44 liradan açıldı. Açılışın ardından en yüksek 5,46 lirayı kaydeden hisseler, TSİ 10:25 suların 5,39 liraya kadar geriledi. Hisseler daha sonra 5,40 lira sınırının üstünde seyretmeye başladı.

Hisselerde düşüşün devam etmesi durumunda 5,38 ve 5,35 lira seviyeleri ilk destek noktaları olarak takip ediliyor. Yukarı yönde ise 5,45 ve 5,49 lira seviyeleri direnç noktası konumunda bulunuyor.

Akbank hisselerinin haftalık getirisi %0,18 oranında bulunurken, aylık bazda %7,55 kazanç sağladı. Hisseler yıllık bazda %3,90 oranında düşüş kaydederken, yılın en düşük seviyesi 4,42 lira ile kaydedilmişti.

Akbank hisseleri, bankacılık endeksinde en kötü performans gösteren üçüncü hisse oldu. XBANK kodlu endeks, TSİ 11:35 sularında %0,41 oranında ekside 1226,18 puanda seyrediyor. Endeks güne düşüşle 1223,11 puandan açılırken, en düşük 1216,64 puanı kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu