Yatırım yapmaya başla!

Adana’da Dilencinin Banka Hesabından Çıkan Para Şoka Uğrattı

Adana’da zabıta ekipleri tarafından gözaltına alınan dilencinin sahip olduğu para miktarı, büyük şaşkınlık yarattı. Engelli kızıyla birlikte dilenen A.K’nın hesaplarından çıkan para miktarı dilencilerle ilgili bilinenleri bozacak cinsten...
Adana’da Dilencinin Banka Hesabından Çıkan Para Şoka Uğrattı

Hemen hepimiz sokakta yürürken köşe başlarında dilencilere rastlarız. Acınası hallerine dayanamaz cebimizdeki bozuk parayı sadaka niyetine veririz. Ancak zabıtalar tarafından gözaltına alınan dilencilerin hesaplarından çıkan paraları gördüğümüzde, durumun hiç sandığımız gibi olmadığını görebiliyoruz.

Adana’da yaşanan son olay bu durumu en iyi şekilde gözler önüne koyuyor. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarafından cuma namazı çıkışında yapılan operasyonlarda, zihinsel engelli kızı ile dilenen A.K isimli şahıs gözaltına alındı.

Gözaltına Alınan Şahısın Üzerinden Paradan Çok Hesap Cüzdanı Çıktı
Adana’da zabıta ekipleri tarafından yakalanan A.K’nın üzerinden 85 liralık nakit para çıkarken, üzerindeki hesap cüzdanlarının sayısı akıl alır gibi değil. Tam tamına 32 adet banka hesap cüzdanı çıkan dilencinin, bu hesaplardaki parası, çoğu insanın sahip olamayacağı kadar büyük bir meblağ. Vadeli banka hesaplarında bulunan paranın toplam miktarının 309 bin lira olduğu belirtildi.

Engelli Kızıyla Dilenen Şahısın Bu Parayı Nasıl Kazandığı Tam Olarak Belli Değil
Adana’nın Seyhan ilçesinde bir caminin önünde engelli kızıyla dilencilik yapan A.K’nın banka hesaplarından çıkan 309 bin liranın, ne yollarla kazanıldığı tam olarak aydınlatılmış değil. Durumla ilgili tutanak tutan görevliler A.K’yı polislere teslim ederken, paranın ne şekilde temin edildiğine dair soruşturma açılacağı belirtiliyor. Dilencilik yaptıkları için hem anneye hem de kıza 50’şer liralık para cezası kesilirken banka hesaplarından çıkan tüm paraya ise ekipler tarafından el konuldu.

Bugüne kadar Adana’da yaşanan durumun nice benzerlerine tanık olmuşuzdur. Sokakta dilenen ve gördüğümüzde içimizi acıtan insanların aslında çoğumuzun sahip olamayacağı paraları kazandığı görülüyor. Ortaya çıkan bu durum sonrasında dilencilere para vereceğimiz zaman durup tekrar düşünmemiz gerektiğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum