Yatırım yapmaya başla!

Activision, Call of Duty Hileleri Geliştiren Şirkete Dava Kozunu Kullandı

Activision yeni Call of Duty oyunları için hile geliştiren bir şirkete dava açtı.
Activision, Call of Duty Hileleri Geliştiren Şirkete Dava Kozunu Kullandı

FPS oyunları denildiğinde akla ilk olarak Call of Duty serisinin geldiğini söyleyebiliriz. Activision’un yayıncısı olduğu seriye her yıl yeni bir oyun ekleniyor. Şirket geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında Call of Duty: Modern Warfare oyununu tanıtmıştı. Bu oyundan kısa bir süre sonra oyunun Battle Royale modu olacak Warzone oyuncuların beğenisine ücretsiz olarak sunulmuştu. Her iki oyun da kısa sürede milyonlarca kişi tarafından satın alındı.

Şirket geçtiğimiz günlerde seriye çıkacak yeni oyun Call of Duty: Black Ops Cold War’ı tanıttı. Oyun adından da anlaşılacağı üzere 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Soğuk Savaş dönemini konu alacak. Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone oyunları kısa sürede popüler hale geldi ve bu durum hilecilerin de yaygınlaşmasına neden oldu. Şirket oyun için hileler geliştiren bir şirkete dava açtı.

Activision’dan Hileye Karşı Dava

Activision’dan Hileye Karşı Dava

Günümüzde en çok oynanan PUBG, Fortnite ve Call of Duty gibi oyunların başlıca sorunları arasında hile faaliyetleri geliyor. Oyunların moderatör ekipleri bu faaliyetleri engellemek adına sürekli yeni önlemler alıyor. Son olarak PUBG Mobile’da hile yapan milyonlarca kullanıcının uzaklaştırıldığı açıklanmıştı. Activision ise yeni oyunlarında aimbot ve wallhack gibi hileler geliştiren şirkete karşı dava açtı.

Oyuncular uzun zamandır sıklıkla karşılaştıkları hilelerden dolayı Activision’a tepki gösteriyordu. Moderatörler tespit edilen hileleri kullananları banlamaktan çekinmiyor. Ancak bu operasyonların yeterli olmaması şirketi dava açmak durumunda bıraktı. Açılan dava sonrası hilenin geliştiricisi olan şirket Discord kanalından bir açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada oyunculara hile satımının durdurulduğu belirtildi.

Bu da oyuncuların yaygın olarak kullanılan hileleri satın alamayacakları anlamına geliyor. Hileyi geliştiren şirket daha önceden kendilerinden satın alım yapan kullanıcıları da uyarıyor. Açıklamada hile yapan oyuncuların Activision tarafından ilerleyen dönemde banlanacağının altı çizildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum