Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’lilerin Yüzde 27’si Bitcoin’in Yasal Olmasını Destekliyor

ABD’de yapılan bir anket Bitcoin destekçilerinin oranını ortaya koydu.
ABD’lilerin Yüzde 27’si Bitcoin’in Yasal Olmasını Destekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

YouGov tarafından yapılan bir anket, ABD sakinlerinin %27’sinin hükümeti Bitcoin’i yasal ihale olarak tanımasını desteklediğini ortaya çıkardı.

Katılımcıların %11’i Bitcoin’in Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal ödeme aracı olarak kullanılması fikrini güçlü bir şekilde destekliyor ve yanıt verenlerin %16’sı onu olumlu yaklaşıyor.

4.912 kişinin katıldığı anket, Demokratların düzenlemeyi Cumhuriyetçilerden daha fazla desteklediğini gösterdi. Demokratların yaklaşık %29’u, Cumhuriyetçilerin ise %26’sı, BTC’nin yasal ihale olarak tanınmasını ya güçlü ya da bir şekilde desteklediklerini belirtti.

ABD, Bitcoin anketi
Kaynak: YouGov

Bulgular, gelirin bireylerin kripto ile ilgili tutumları üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Yılda 80.000 dolardan fazla kazanan katılımcılar, 40.000 dolardan az kazananlardan daha fazla bu durumu destekliyor.

40.000 dolardan az kazanan katılımcılar aynı zamanda bu fikre en güçlü şekilde karşı çıkan grup olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıdı ve bunu yapan ilk ülke oldu. Bitcoin’i tanıyan bir diğer ülke ise Ukrayna oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu