Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Bir Resmi Kurum Daha TikTok Kullanımını Yasakladı

ABD Ulusal Güvenlik Dairesi çalışanlarının TikTok kullanımını yasakladı.
ABD’de Bir Resmi Kurum Daha TikTok Kullanımını Yasakladı

Çin merkezli şirket Bytedance tarafından geliştirilen TikTok kısa sürede dünyada milyonlarca kişiyi peşinden sürüklemeye başladı. 2016 yılından bu yana kullanılmakta olan uygulamaya dair son veriler indirme rekorları kırıldığını gösteriyor.

Son yılların en hızlı yükselişine imza atan TikTok, bir yandan da ABD yönetimi tarafından uygulanan yaptırımlara maruz kalıyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda ABD Deniz Kuvvetleri ve sonrasında Hava Kuvvetleri gibi pek çok askeri kurum personelinin TikTok kullanımı yasaklandı.

Şirket bir süredir ABD tarafından ulusal güvenlik tehdidi olarak tanımlanıyor. Sosyal medya devi ise kullanıcı güvenliğini sağlamak adına pek çok önlem alıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde çocukların güvenliğini sağlamak adına ebeveyn kontrol özelliğini getirmesi ile adından söz ettirmişti. Bu gelişmeler sonrası TikTok yeni bir yaptırım ile karşı karşıya kaldı. ABD’de bir resmi kurum daha personeline sosyal medya uygulamasının kullanımını yasakladı.

ABD’de TikTok Endişesi Sürüyor

ABD’de TikTok Endişesi Sürüyor

ABD’de TikTok kullanımını yasaklayan hükümet kuruluşlarının arasına bir yenisi daha eklendi. Ulusal Güvenlik Dairesi çalışanlarının TikTok kullanımını yasaklama kararı aldı. Karar New York Senatörü Chuck Summer’ın TSA yöneticisi Davis Pekoske’ye önderdiği mektup sonrası alındı. Mektupta TikTok’un güvenlik risklerine atıfta bulunuluyor. Resmi kurum çalışanlarının yaptığı paylaşımların Çin hükümet itarafından izlenebileceği uyarısı yapılıyor.

Yapılan açıklamada,“TSA çalışanları daha önce mobil cihazlarında TSA adına erişim sağlanması için özel videolar kullanıldı. Bu videolar için TikTok kullanıldı. Ancak bu uygulama alınan karar ile sona erdi.” ifadelerine yer verildi. Alınan bu karar ABD hükümetinde TikTok’a karşı olan endişenin devam ettiğini bir kez daha gösterdi.

Alınan bu kadarla ilgili sosyal medya devinden herhangi bir açıklama gelmiş değil. Uygulamanın geliştiricisi olan Bytedance, TikTok’un ABD’de Kongre ve ilgili düzenleyici kurumlarla çalışmak için güvenli bir uygulama olduğunu taahhüt ediyor. ABD’den TikTok’a yönelik engelleyici tedbirler alınmasına rağmen sosyal medya uygulaması dünya genelinde hızla büyümeye devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum