Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’liler Noel Hediyesi Olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Tercih Edecek

Amerikalıların tatil sezonunda hediye etmeyi planladıkları en popüler kripto para birimleri ortaya çıktı.
ABD’liler Noel Hediyesi Olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Tercih Edecek
Son Güncelleme: 
Yorum

BlockFi tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum, Amerika Birleşik Devletleri halkının noel tatilinde ilk tercihleri olacak. Ekim ayında 1.250’i aşkın kişi arasında gerçekleştirilen araştırma, yaklaşık 10 Amerikalıdan birinin sevdiklerine tatil hediyesi olarak kripto para vereceğini ortaya koydu.

Bitcoin, 2021 tatilinde kripto para vermeyi veya almayı planlayan kişilerin %75’i tarafından popüler hediye olurken, onu sırasıyla Dogecoin ve Ethereum izliyor. Öte yandan, NFT’ler bir hediye alternatifi olarak kabul edilmesi için hala zamana ihtiyacı var gibi görünüyor. Katılımcıların sadece %2’si NFT’leri hediye etmeyi düşünüyor.

Ankete katılan her üç kişiden biri tatil sezonunda siyaset yerine popüler dijital varlıkları hakkında konuşmayı tercih ediyor. Yaşı büyük kitlenin büyük bölümü siyaset konuşmayı tercih ederken, Z ve Y kuşağına ait bireyler, konuşmayı kripto ile başlatmayı planlıyor.

Ankete katılanların dörtte birinden azı, birisine hediye olarak nasıl kripto gönderileceğini biliyor. BlockFi kurucu ortağı ve operasyonlardan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Flori Marquez, bunun kriptonun popüler bir konu haline geldiğini, ancak daha fazla eğitimin fayda sağlayacağını gösterdiğini söyledi.

BlockFi ayrıca katılımcılara yeni yıl planlarını sordu. Y kuşağının üçte biri 2022’de kripto satın almayı planlarken, eski nesillerde bu oran %25’e düşüyor. Ankete katılanların yaklaşık %15’i 2022’de bir NFT satın almayı planladıklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%