Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin Kripto Vergi Planı Kurumsal Yatırımcıları Korkutmuyor

Kurumsalların Bitcoin alımları devam ediyor.
ABD’nin Kripto Vergi Planı Kurumsal Yatırımcıları Korkutmuyor

ABD hükümeti son dönemde altyapı yasa tasarısı kapsamında kripto paralara olan vergi raporlama gereklilikleri getirmeye hazırlanıyor. Bu durum piyasada endişenin artmasına neden olsa da, kurumsallar bu durumdan etkilenmişe benzemiyor.

Glassnode verilerine göre büyük yatırımcılar, Bitcoin’in geçen haftadan bu yana yaklaşık %20 fiyat artışında önemli rol oynadı. Analistler trendin bu kurumların potansiyel engellerden ziyade kripto para biriminin yukarı yönüne odaklandığını gösterdiğini söylüyor.

1 milyon dolar üzeri BTC transferleri
Kaynak: Glassnode

LMAX Digital’in kripto para stratejisti Joel Kruger, yatırımcıların piyasaya olumlu yönden baktığını ve ABD hükümetinin kripto konusundaki tutumunun farkında olduğunu belirtti. Bitcoin’in en az 1 milyon dolarlık zincir içi işlem hacmi, Ağustos ayının başından bu yana %10 arttı ve aktarılan toplam değerin yaklaşık %70’ini oluşturuyor.

Perakende yatırımcıların hakimiyet yaratmak adına BTC ağındaki faaliyetleri artırdığı belirtiliyor. Kurumsal yatırımcıların son zamanlardaki yükselişi, kripto piyasasının, ABD’deki 1 trilyon dolarlık altyapı faturasında tartışılan 28 milyar dolarlık vergi raporlama hükmü ve Binance’e karşı artan düzeleyici baskısına rağmen ortaya çıkıyor.

Analistler daha büyük düzenleyici gözetim potansiyeline rağmen, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olduğunu söylüyor. Bitcoin an itibariyle 45.400 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Nisan ayında 65.000 dolara yaklaşarak tarihinin en yüksek zirvesine ulaşmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum