Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin Kripto Vergi Planı Kurumsal Yatırımcıları Korkutmuyor

Zincir verileri, kurumsal yatırımcıların Bitcoin'e olan ilgisinin artarak devam ettiğini gösteriyor. Detaylar haberde...
ABD’nin Kripto Vergi Planı Kurumsal Yatırımcıları Korkutmuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD hükümeti son dönemde altyapı yasa tasarısı kapsamında kripto paralara olan vergi raporlama gereklilikleri getirmeye hazırlanıyor. Bu durum piyasada endişenin artmasına neden olsa da, kurumsallar bu durumdan etkilenmişe benzemiyor.

Glassnode verilerine göre büyük yatırımcılar, Bitcoin’in geçen haftadan bu yana yaklaşık %20 fiyat artışında önemli rol oynadı. Analistler trendin bu kurumların potansiyel engellerden ziyade kripto para biriminin yukarı yönüne odaklandığını gösterdiğini söylüyor.

1 milyon dolar üzeri BTC transferleri
Kaynak: Glassnode

LMAX Digital’in kripto para stratejisti Joel Kruger, yatırımcıların piyasaya olumlu yönden baktığını ve ABD hükümetinin kripto konusundaki tutumunun farkında olduğunu belirtti. Bitcoin’in en az 1 milyon dolarlık zincir içi işlem hacmi, Ağustos ayının başından bu yana %10 arttı ve aktarılan toplam değerin yaklaşık %70’ini oluşturuyor.

Perakende yatırımcıların hakimiyet yaratmak adına BTC ağındaki faaliyetleri artırdığı belirtiliyor. Kurumsal yatırımcıların son zamanlardaki yükselişi, kripto piyasasının, ABD’deki 1 trilyon dolarlık altyapı faturasında tartışılan 28 milyar dolarlık vergi raporlama hükmü ve Binance’e karşı artan düzeleyici baskısına rağmen ortaya çıkıyor.

Analistler daha büyük düzenleyici gözetim potansiyeline rağmen, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olduğunu söylüyor. Bitcoin an itibariyle 45.400 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Nisan ayında 65.000 dolara yaklaşarak tarihinin en yüksek zirvesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%