Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Milletvekilleri Kripto Paraların Terör Finansmanındaki Etkisini İnceleyecek

ABD’de kripto paraların yasa dışı faaliyetlerdeki rolü araştırılacak.
ABD’de Milletvekilleri Kripto Paraların Terör Finansmanındaki Etkisini İnceleyecek

ABD’de Kongre üyeleri yerel terörizmi finanse etmek için kripto para birimlerinin ve merkezi olmayan sistemlerin kullanılıp kullanılamayacağını ve nasıl kullanılabileceğini tartışacak. Meclis Finansal Hizmetler Komitesi Ulusal Güvenlik, Uluslararası Kalkınma ve Para Politikası Alt Komitesi, iç terör finansmanı hakkındaki duruşması hakkında tanık ifadeleri de dahil olmak üzere ek ayrıntılar yayınladı.

Kripto para birimleri tartışılan tek para toplama yöntemi olmasa da, bunların dahil edilmesi, kanun yapıcıların daha geleneksel finansman yöntemlerine ve PayPal gibi yeni ancak yerleşik araçlara benzer bir önem verdiğini gösteriyor.

Kripto Paraların Terörizm ile Bağlantısı Araştırılacak

Kripto Paraların Terörizm ile Bağlantısı Araştırılacak

Hükümet yetkilileri son zamanlarda terörizm ve kripto para birimleri arasında bir bağlantı olduğunu belirtiyor. Hazine Bakanı Janet Yellen, aşırılık yanlıları tarafından kripto kullanımından endişe duyduğunu söylerken, House Seçim İstihbarat Komitesi Kongresi üyeleri, aşırılık yanlılarının Tron Vakfı’na bağlı BitTorrent’in bir yan kuruluşu olan DLive akış platformunu nasıl kullanmış olabileceğine dair daha fazla bilgi istiyor.

Araştırmalara göre şifrelenmiş ve merkezi olmayan varlıklar, özellikle daha merkezi sosyal medya ve finansal teknoloji platformlarından kaldırıldıktan sonra aşırı sağcılar tarafından giderek daha fazla kullanılıyor. Küresel Dezenformasyon Endeksi’nin kurucu ortağı ve baş teknik sorumlusu Daniel Rogers, kripto para birimlerinin aşırılık yanlıları tarafından kullanılan bir araç olduğunu belirtti.

“Yurtiçi Terörizmin Finansmanı Çalışma Yasası” başlıklı son teklif tasarı, yasa dışı faaliyetleri finanse etmek için kitle fonlaması platformlarının, sosyal medyanın ve sanal para birimlerinin nasıl kullanıldığına dair bir Hükümet Sorumluluk Ofisi (GAO) çalışması yaptıracak. Bu bilgiler daha sonra finans kuruluşlarının ve ABD kurumlarının yasadışı finansmanı nasıl izleyebileceğini veya sınırlayabileceğini görmek için kullanılabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum