Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Kripto Para Madencilik Pazarında Çin’in Önüne Geçti

Çin’in artan baskısı, madencilerin ABD’ye kaymasına neden oldu.
ABD Kripto Para Madencilik Pazarında Çin’in Önüne Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin’in Bitcoin madenciliğine karşı artan baskılarının ardından, ABD, hash oranı açısından lider ülke haline geldi. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne (CBECI) göre, ABD’de faaliyet gösteren Bitcoin madencileri , toplam küresel BTC madenciliği hash oranı dağılımının %35,4’ünü oluşturuyor.

Veriler Kazakistan (%18) ve Rusya’yı (%11) ABD dışındaki büyük Bitcoin madencilik merkezleri olarak gösteriyor. Bu üç ülke, Çin’in kripto madenciliği yasağının ardından önemli bir pazar payı elde etti.

Çin’de uygulanan yasağa rağmen Bitcoin madencilik operasyonlarının devam ettiği düşünülüyor. Küresel hash oranı dağılımında en büyük paya sahip olan Birleşik Devletler, Pekin’deki kısıtlamanın ardından beklenen Doğu-Batı madenci göçünü büyük oranda kendisine çekti.

Madencilik pazar dağılımı
Kaynak: CBECI

Çin’deki baskının yanı sıra, Kuzey Amerika kripto madenciliği kuruluşları, donanım kapasitelerini yaptıkları yatırımlar ile yükseltmeye devam ediyor. Argo Blockchain, Riot Blockchain, Marathon gibi Amerikalı madenciler, Bitmain ve MicroBT gibi büyük üreticilerden büyük miktarda madencilik teçhizatı satın aldı.

Texas ve Ohio gibi bölgelerin, ABD kripto madencilerinin üretim kapasitelerini daha da artıracak mega Bitcoin madencilik merkezlerine ev sahipliği yapması bekleniyor. ABD Bitcoin madencilik alanının genişlemesi, daha fazla şirketin Amerikan borsa piyasalarında halka açılma isteğinin artmasına neden oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%