Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Kripto Para Düzenlemesi için Kurumlar Arası Grup Kuruluyor

Hükümet kripto paralara yönelik düzenleme için kurumları bir araya topluyor.
ABD’de Kripto Para Düzenlemesi için Kurumlar Arası Grup Kuruluyor

Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalar, düzenleyicilerin daha hızlı hareket etmesine zemin hazırlıyor. Ülkeler piyasaya yönelik kendi düzenlemeleri gerçekleştirmek adına çalışmalar yürütüyor. ABD hükümetinin de bu alana yönelik araştırmalar yaptığı biliniyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük finansal düzenleyiciler, yalnızca kripto para birimi konularına adanmış bir kurumlar arası grup kurmayı düşünüyor.

Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin yeni başkanı Michael Hsu, ajansın ABD Federal Rezervi ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi ile kripto üzerine odaklanan bir kurumlar arası politika ekibi kurma konusunda görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

OCC başkanı girişimi Fed denetim başkan yardımcısı Randal Quarles ise Fed’in kripto para birimi endüstrisi için birleşik tanımlar da dahil olmak üzere net bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için ortak bir çaba içinde çalıştığını belirtti.

Quarles ayrıca, Fed’in bir merkez bankası dijital para birimini keşfetmeye yönelik artan çabalarına dikkat çekerek, otoritenin uluslararası merkez bankalarıyla merkez bankası dijital para araştırmalarına aktif olarak katıldığını belirtti. Yetkililer dijital para birimlerinin yargı ile beraber küresel olarak dikkatle ele alınması gerektiğine dikkat çekiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum