Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de Kripto Para Düzenlemesi için Kurumlar Arası Grup Kuruluyor

Hükümet kripto paralara yönelik düzenleme için kurumları bir araya topluyor.
ABD’de Kripto Para Düzenlemesi için Kurumlar Arası Grup Kuruluyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalar, düzenleyicilerin daha hızlı hareket etmesine zemin hazırlıyor. Ülkeler piyasaya yönelik kendi düzenlemeleri gerçekleştirmek adına çalışmalar yürütüyor. ABD hükümetinin de bu alana yönelik araştırmalar yaptığı biliniyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük finansal düzenleyiciler, yalnızca kripto para birimi konularına adanmış bir kurumlar arası grup kurmayı düşünüyor.

Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin yeni başkanı Michael Hsu, ajansın ABD Federal Rezervi ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi ile kripto üzerine odaklanan bir kurumlar arası politika ekibi kurma konusunda görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

OCC başkanı girişimi Fed denetim başkan yardımcısı Randal Quarles ise Fed’in kripto para birimi endüstrisi için birleşik tanımlar da dahil olmak üzere net bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için ortak bir çaba içinde çalıştığını belirtti.

Quarles ayrıca, Fed’in bir merkez bankası dijital para birimini keşfetmeye yönelik artan çabalarına dikkat çekerek, otoritenin uluslararası merkez bankalarıyla merkez bankası dijital para araştırmalarına aktif olarak katıldığını belirtti. Yetkililer dijital para birimlerinin yargı ile beraber küresel olarak dikkatle ele alınması gerektiğine dikkat çekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu