Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD ile Japonya Arasında Kriptoyu İçeren Ticaret Anlaşması Çağrısı Yapıldı

Rand Corporation analistleri, dijital ticaretin bir parçası olarak kriptonun, uluslararası ticarette benimsenmesi için zemin hazırlanabileceğini belirtti.
ABD ile Japonya Arasında Kriptoyu İçeren Ticaret Anlaşması Çağrısı Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerikan politika düşünce kuruluşu Rand Corporation’dan analistler Sale Lilly ve Scott W. Harold, ABD ve Japonya arasında yapılacak ikili dijital ticaret anlaşmasına kriptoyu dahil etme çağrısı yaptı.

Analistler, kriptonun dijital ticaret anlaşmasının bir parçası olması yönündeki düşüncelerini destekleyen argümanlar öne sürdüler. Her iki ülkenin de dünyanın en büyük kripto pazarlarından olması, kripto para birimlerinin ticaret anlaşmasından dışlanmasını şaşırtıcı hale getiriyor.

Mevcut Anlaşmada Blockchain’i İçermiyor

Mevcut Anlaşmada Blockchain'i İçermiyor

2019 yılında yapılan ABD-Japonya Dijital Ticaret Anlaşması, kripto veya blok zinciri teknolojisini içermiyor. Analistler, anlaşmanın bazı bölümlerinin yeni teknolojinin finansal olmayan yönlerini kapsayabileceğini düşünüyor.

Politika düşünce kuruluşu analistleri, kripto ve diğer blockchain tabanlı finansal uygulamaları hariç tutarak, gereksiz tarifelerin piyasadaki işletmelere yük olabileceğini bildiriyor. Analistler buna karşın iki çözüm öneriyor.

Bunlar kripto para birimleri üzerinde ayrı bir anlaşma müzakere etmek ya da 2019 belgesinin şartlarını dijital para birimlerini ve blok zinciri teknolojisini kapsayacak şekilde yeniden tanımlamak şeklinde sıralanıyor.

Analistler, her iki önlemin de, dijital ticaret alanında, uluslararası ticarette kripto ve blok zinciri teknolojisinin net bir şekilde benimsenmesi için bir emsal oluşturabileceğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu