Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Hükümeti Dolar Üzerinden Bitcoin Alımını Engelleyebilir

Risk Reversal Advisors'ın kurucusu Dan Nathan, ABD hükümetinin Dolar ile BTC alımını engelleyebileceğini iddia etti.
ABD Hükümeti Dolar Üzerinden Bitcoin Alımını Engelleyebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Son günlerde Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin hızla değer kazanması, yasal düzenleyicilerin dikkatini çektiği biliniyor. Geçtiğimiz hafta Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin almış ve kripto para biriminde yukarı yönde hareket yaşanmasına neden olmuştu. Pek çok şirketin rezervlerinde bulunan dolarları BTC ile değiştirmeye yöneldiği bilinen bir gerçek.

Bu durumun ilerleyen dönemde doların kan kaybı yaşamasına neden olabileceği belirtiliyor. ABD hükümetinin bu ihtimale karşı yeni önlemler alabileceği konuşuluyor. Risk Reversal Advisors’ın kurucusu Dan Nathan, ABD hükümetinin Elon Musk’un Tesla’sı gibi şirketlerin dolarları bitcoin ile değiştirmesine izin vermeyeceğini söyledi.

Hükümet Şirketlerin Bitcoin Alımından Rahatsız

Hükümet Şirketlerin Bitcoin Alımından Rahatsız

ABD hükümetinin gerçek anlamda şirketlerin dolarları büyük ölçüde bitcoin ile değiştirmeye başladığı bu şeyin kontrolden çıkmasına izin vermeyeceğini ileri sürdü. Yöneticilere, şirketlerin bilançolarına Tesla’nın yaptığı gibi bitcoin koymalarını engellemek için neler yapabilecekleri sorulduğunda, Nathan “Doların dünyanın rezerv para birimi olmaktan çıkmasına izin vermeyecekler.” diyerek şirketlerin dolar ile bitcoin alımlarının etkili bir şekilde arttığını vurguladı.

Nathan dolar ve bitcoin’den para kazanan tonla insan olduğunu ve bu kişilerin bir noktada tutunacak bir varlığa ihtiyacı olduğunu söyledi. Her iki para biriminin hızlı bir düşüş yaşaması halinde döviz ve finans piyasalarında sert bir dalgalanma yaşanabileceğini belirten Nathan, kimsenin böyle bir ihtimal hakkında konuşmadığını ifade etti.

Tesla’nın BTC yatırımının ardından analistler, çok sayıda şirketlerin aynı şeyi yapacağını ve bilançolarına Bitcoin koyacağını tahmin ediyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Twitter, hem bitcoin’i nakit rezerv olarak değerlendirmeyi, hem de çalışanlara ve satıcılara kripto para ile ödeme yapmayı değerlendirdiğini açıklamıştı. kripto para biriminde çalışanlara ve satıcılara ödeme yapmayı düşündüğünü açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%