Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Enerji Bakanlığı Kötü Amaçlı Kripto Madenciliğine Karşı Harekete Geçiyor

ABD’de bakanlık kötü amaçla kullanılan kripto para madenciliğini engellemek için çalışma yürütüyor.
ABD Enerji Bakanlığı Kötü Amaçlı Kripto Madenciliğine Karşı Harekete Geçiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası hızla büyümeye devam ediyor ve bu durum madencilik alanında da etkisini gösteriyor. Bazı çevreler ise kripto para madenciliğini kötü amaçlı olarak kullanıyor. Ayrıca madencilik tesisleri hackerların hedefi oluyor ve buradan kripto varlıklar kaçırılıyor.

ABD Enerji Bakanlığı’ndaki (DOE) bilim adamları, devlet yetkililerinin veri merkezlerinin kötü amaçlı kripto madenciliğinin üstesinden gelmesine yardımcı olabileceğine inandıkları süper güçlü bir kripto kaçırma algılama algoritmasını ticarileştirmek için özel sektörden yardım istiyor.

Geliştirilen teknoloji, ev sahiplerinin kripto para birimlerini son derece doğru bir şekilde madenciliği yapmak için yedek bilgi işlem gücünü kullanan yasadışı madencilik yazılımını bulabilir.

Yasadışı Madenciliğe Karşı Yazılım Geliştiriliyor

Yasadışı Madenciliğe Karşı Yazılım Geliştiriliyor

DOE, tespit yazılımının kripto hırsızlarını tanımlamak için derin bir öğrenme mekanizması kullandığını iddia belirtiyor. Geliştirilen aracın satışı için özel sektöre ihtiyaç duyuluyor. Algılama yazılımı, gömülü kripto kaçırma kötü amaçlı yazılımlarının artan tehdidi ile mücadele ediyor.

DOE’nin geliştirdiği yazılım tüm veri merkezlerini zombi kripto para madenciliği çiftliklerine dönüştüren gizli kripto korsanları için yasal görünen veri işleme uygulamalarını tarıyor. Araştırmacılar ikili sınıflandırma olarak bilinen yukarı / aşağı incelemeden çok daha doğru olduğunu söylediği derin öğrenme mekanizmasını kullanarak bu istismarları güvenilir bir şekilde tespit ediyor.

Hükümet araştırmacısı Gopinath Chennupati, “Bu tür bir yazılım izlemesi, kripto para madencilerinin yüksek performanslı bilgi işlem tesislerini hacklemelerini ve değerli bilgi işlem kaynaklarını çalmalarını önlemek için yakında çok önemli olacak” diye konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu