Yatırım yapmaya başla!

2000 Mektup Şişesiyle Aşkı Arayan Adam Ne Buldu?

Tam 2000 tane mektup şişesini nehirlere bırakan adam, “aşkı bulayım” derken ceza alıyordu. İşte ihbar edilen ve çevrecilerin gazabına uğrayan sıra dışı aşk adamı:
2000 Mektup Şişesiyle Aşkı Arayan Adam Ne Buldu?

49 yaşındaki Craig Sullivan, aradığı aşkı bulabilmek için normal yöntemleri tercih etmek istemedi. Ve yanına teçhizatlarını alarak, diyar diyaz gezmeye başladı. Çünkü o hayat arkadaşını, nehirlere bıraktığı aşk mektuplarıyla bulacağına inanıyordu. Ancak ciddi anlamda çevre kirliliğine neden olduğu için yetkililere ihbar edildi ve bu tuhaf hareketini sonlandırdı. İşte aşk için dağları delmeyen ama okyanusları kirleten adamın hikayesi:

18 ay önce karısını kaybeden Craig Sullivan, aşkı yeniden tatmak için sıradan yöntemler yerine epey farklı bir yol izlemeye karar vermiş.

18 ay önce karısını kaybeden Craig Sullivan aşkı nasıl arıyor?

Çünkü arkadaşlık siteleri, çöpçatanlık hizmetleri gibi yöntemlerin fazla klişe olduğunu düşünüyormuş. Ayrıca bunlar ona göre fazla bayağıymış.

The Police grubunun Message in a Bottle adlı şarkının sözlerinden etkilenen Sullivan, içinde aşk mektubu olan 2000 tane şişeyi nehirlere bırakmak istedi.

2000 tane şişeyi nehirlere bırakmak istedi.

Böylece dünyanın neresinde olursa olsun onu bekleyen kişi kendisine karşılık verecek ve şansı yaver giderse doğru insanla tanışacaktı. Motokaravanına atlayan adam, haritaları, navigasyon aleti ve şişeleriyle birlikte yola çıktı.

İskoçya ve İngiltere’yi karış karış gezmeye başlayan Sullivan’ın duraklarından bir tanesi de yaşadığı bölgedeki River Cree isimli nehirdi.

İskoçya ve İngiltere’yi karış karış gezmeye başladı.

Ancak bölgenin sakinleri nehre bırakılmış şişelere oldukça sert tepki verdi. Yani aşkı arayan adama onlarca kişiden karşılık geldi ama aldığı cevaplar beklentilerinden çok farklıydı.

İskoçya Çevre Koruma Kurumu’na (Sepa) şikayet edilen çılgın aşk adamı, uyarıldıktan sonra nehirlere şişe bırakmaktan vazgeçti.

İskoçya Çevre Koruma Kurumu’na (Sepa) şikayet edildi

Sullivan hakkında yapılan yorumlardan bir tanesi şöyle: “Lütfen şu kaçığı tutuklayabilir, durdurabilir ya da ne bileyim eğitebilir miyiz? Bütün bu çöpleri okyanusa getiren birinin cezalandırılmamasına gerçekten inanamıyorum.”

Sullivan ise eleştirilere “Son paylaşımımdan sonra başka şişe bırakmadım, tekrar düşündüm ve daha iyi bir yöntem buldum. İnsanlar sayesinde şimdiden 2 yeni fikrim var.” şeklinde karşılık verdi.

Sullivan pişman değil

Buna ek olarak; “İnsanlara yaşattıklarım için gerçekten üzgünüm ama yaptığım şeyden de pişman değilim.” dedi. Sepa da sorunun çözüldüğünü ve 49 yaşındaki adam hakkında herhangi bir işlem yapılmayacağını belirtti. Neticede; Craig Sullivan’a onu tanımak istediğini söyleyen 50 kadından cevap gelmiş. Ve cevapların bir tanesi İrlanda’dan, bir tanesi de İskoçya’nın batısındanmış. Ne diyelim, Craig umarız aradığı aşkı bulur da artık böyle tuhaf şeyler yapmaz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum