Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yükselen Çelik Hisseleri 21 Milyon TL’lik Net Karla 3 Ayın Zirvesine Çıktı

Yükselen Çelik’in satış geliri yılın üçüncü çeyreğinde %243 artarken, hisseler güçlü bilanço desteğiyle sert yükseldi.
Yükselen Çelik Hisseleri 21 Milyon TL’lik Net Karla 3 Ayın Zirvesine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Yükselen Çelik A.Ş. Pazartesi günü 2021’in üçüncü çeyreğine ilişkin finansal raporunu açıkladı. Şirket Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan üç aylık dönemde 21 milyon 217 bin TL net kar elde etti. Hem satış gelirlerinde hem de operasyonel kar marjında yıllık bazda güçlü artış oldu.

Şirket hisseleri yüksek kar marjlarının etkisiyle açılışın hemen ardından %6 yükseldi.
Yükselen Çelik Hisseleri %3,70 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

YKSLN kodlu hisseler son kapanışını 5,40 liradan yaptı. Bu sabah 5,51 liradan açıldıktan sonra 5,78’e kadar yükseldi. Bu seviye Ağustos ayından bu yana kaydedilen en yüksek nokta oldu. Saat 10.51’de %3,70 artışla 5,60 liradan işlem görüyor.

Yükselen Çelik hisselerinde işlem hacmi 26.346.968 TL seviyesinde. Hisselerin haftalık getirisi %6, aylık %10 ve yıllık %25 civarında bulunuyor. Söz konusu dönemlerde kaydedilen en yüksek ve düşük fiyatlara bakıldığında, haftalık ve aylık tavan fiyat 5,78’le aynı olurken, yıllık bazda 6,62 lirayı gördü.

Deniz Yatırım 3Ç21 finansallarının hisseleri olumlu etkileyeceğini aktardı. Şirket bu dönemde 157 milyon TL satış geliri ve 38 milyon TL FAVÖK bildirdi. Satış gelirlerinde yıllık bazda %243 oranında artış oldu. Bunun büyük kısmını yurt içi operasyonları sağladı.

Şirket yılın ilk dokuz aylık döneminde satış gelirini, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %228 artırarak 397 milyon TL’ye ulaştırdı. Söz konusu dönemde satış tonajı %115,4 artarken, ton başına gelirde %52,1’lik artış gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu