Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yataş Hisseleri Kayıtlı Sermaye Tavanı Onayıyla 9 Haftanın Düşüğünü Gördü

Kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL'ye çıkarıldığını duyuran Yataş hisseleri, 1 Nisan sonrası en düşüğü gördü.
Yataş Hisseleri Kayıtlı Sermaye Tavanı Onayıyla 9 Haftanın Düşüğünü Gördü

Yataş hisseleri, şirketin kayıtlı sermaye tavanı bildiriminin ardından kayıplarını genişletti. Cuma günü 14,96 TL’ye kadar gerileyerek 1 Nisan’dan sonra en zayıf performansını kaydeden hisseler, bugün 14,91 TL’ye kadar geriledi.

Haftanın ilk günü 15 TL ile açılış yapan YATAS kodlu hisseler, sonraki dakikalarda düşüşe yöneldi. Yeniden toparlanan hisseler TSİ 11.05’te yüzde 0,53 artıda hareket ediyor.

Son verilere göre 2 aydan fazla sürenin en düşüğünü gördükten sonra toparlanan hisseler için ilk direnç 15,10 TL oldu.
Yataş Hisse Kayıtlı Sermaye Tavanı
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

İlk teknik destekse 14,93 TL’ye işaret etti. Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş., Cuma günü kapanışın ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) duyurusunda, kayıtlı sermaye tavanına ilişkin bildirimde bulundu.

Daha önce 1 Nisan’da kayıtlı sermaye tavanı başvurusunda bulunan Yataş’ın kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 300 milyon TL‘ye yükseltilmesi Genel Kurul’da onaylandığı şöyle belirtildi:

“2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı 04/06/2021 tarihli, 10342 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanarak tescil edilmiştir. Şirket’in yeni Kayıtlı Sermaye Tavanı 300.000.000,00 TL olmuştur.”

Şirket hisseleri haftalık ve aylık bazda eksideyken yıllık bazda yüzde 107 civarında kayda değer artış gösterdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum