Yatırım yapmaya başla!

WeWork Çin’deki Faaliyetleri için İkinci 500 Milyon Dolarlık Yatırımını Aldı!

ABD'li ofis paylaşım girişimi WeWork, Çin'deki faaliyetlerini genişletmek için 500 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. İşte detaylar;
WeWork Çin’deki Faaliyetleri için İkinci 500 Milyon Dolarlık Yatırımını Aldı!

Hızlı yükselişiyle dikkat çeken ABD’li girişimler arasında yer alan WeWork, Çin’deki faaliyetlerini genişletmek için ikinci 500 milyon dolarlık yatırımını aldığını açıkladı. Bir yıl önce Çin’de piyasaya sürüldüğünden beri elde ettiği ikinci 500 milyon dolarlık yatırımın şirketin Çinli rakibi Naked Hub’ı satın almasından kısa süre sonra gelmesi dikkat çekti.

Geçen yıl da Japon Softbank ve Çinli Hony Capital’den aynı miktarda fon toplayan ABD’li girişimin yeni yatırım turunda Softbank ve Temasek Holdings yer aldı. Çinli girişimcilerin ofis paylaşım alanlarına gösterdiği yoğun ilgiden dolayı ülkede genişlemenin yollarını arayan WeWork’un son yatırımcıları arasında özel sermaye şirketi Trustbridge Partners’ın da olduğu bildirildi.

WeWork’un kurucu ortağı ve CEO’su Adam Neumann konuyla ilgili açıklamasında, yatırımın WeWork’un potansiyeli hakkında fikir verdiğini söyledi.

WeWork 500 Milyon Dolar Yatırım AldıYapılması ve öğrenilmesi gereken çok şeyleri olmasına rağmen şirketin büyük bir yol kat ettiğini vurgulayan Neumann düşüncesini, “yatırım, Çin’deki ekibimize, üyelerimize ve partnerlerimize olan bağlılığımızı bir kez daha göstermektedir” sözleriyle aktardı.

İlaveten; ofis alanlarını bireylere ve küçük girişimlere kiralayan WeWork’un Çin’deki üye sayısını 2021 yılına kadar 1 milyona çıkarmayı planladığını dile getirdi.

WeWork Çin'de Yayılmak için 500 Milyon Dolar Yatırım AldıVe hem CEO’sunun açıklamaları hem de WeWork’un geldiği nokta, girişimin ileride çok daha değerleneceğini gösterdi. Bu noktada akıllara girişimin başlıca yatırımcılarından Softbank’ın açıklamaları geldi. Keza Softbank’ın 100 milyar dolarlık Vizyon Fonu’nu yöneten Rajeev Misra, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada WeWork’un 35 milyar dolar değerlemeye ulaşmak için uğraştığını belirtmişti.

WeWork’un bu değerlemeye ulaşması durumunda SpaceX ve Airbnb’yi geçerek Uber’den önce ABD’nin en değerli girişimi olacağı söylenmişti.

WeWork En Değerli Girişim Olma Yolunda İlerliyorBu kadarıyla da yetinmeyen Rajeev Misra, WeWork’un değerlemesini artırmanın yollarını aradığını söylerken girişimin 35 milyar dolarla kalmayıp değerlemesini 100 milyar dolara ulaştıracağını iddia etmişti.

Misra kendisinin bu yorumuyla ilgili şüphe duyanlar için Softbank’ın WeWork’e 4.4 milyar dolar yatırım yaptığı zamanda da eleştirildiğini hatırlatan Misra, ofis paylaşım girişimini 100 milyar dolar değerlemeye ulaşmasının an meselesi olduğunu vurgulamıştı. Bu noktada; WeWork’un aldığı 500 milyon dolarlık yatırım Misra’nın öngörülerinin pekala gerçekleşebileceği yönünde yorumlandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum