Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Üniversite Öğrencileri için Online Para Kazanma Yolları

Evet, sevgili öğrenciler! Parasızlık, sizin için büyük bir sorun mu? Ailenizin binbir zorluğa katlanarak size yolladığı para geçiminiz için yetmiyor mu? Peki, o zaman ekstra para kazanmak için bir şeyler yapmak istemez misiniz?

Eskiden öğrenciler para kazanmak için sadece yarı zamanlı klişe işlerde çalışmak zorundayken, günümüzde böyle bir zorunluluk yok. Çünkü internet üzerinden yapılacak, kazanç sağlanacak işler var.

Bilgisayarın başından kalkmadan hatta ve hatta elinizden hiç düşürmediğiniz telefonlarınız aracılığıyla para kazanmanız mümkün. Aşağıda göreceğiniz yöntemlerden bir ya da birkaç tanesiyle uğraşarak, kısa süre içinde maddi durumunuzu düzeltebilirsiniz.

İşte tüm bu dediklerimi tecrübe etmek için dikkat incelemeniz gereken online işler:

Sanal Asistanlık Yapmak!

Sanal Asistanlık Yapmak!Online olarak yapabileceğiniz işlerden bir tanesi bu! Sanal asistanlık ya da sanal yönetici asistanlığı! Bu işi yapmak için özel bir eğitim almanıza gerek olmadığını söyleyerek işin detaylarına geçeyim.

Adına bakarak tahmin edebileceğiniz gibi normal bir ofis sekreterinin yerine getirmesi gereken görevleri, online olarak yapmaktır. Yani sanal asistanlar; e-mail yazma-cevaplama, randevuları takip etme, elektronik dosyalama, metin hazırlama gibi işleri internet üzerinden halletmekten sorumlu olan kişilerdir.

Eğer bu iş size cazip geldiyse, aşağıdaki yazıdan sanal asistanlık hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazı: http://paratic.com/sanal-asistanlik-yaparak-para-kazanmak/

Çeviri Yapmak!

Çeviri Yapmak!Günümüze pek çok öğrenci tarafından tercih edilen bu iş fikri online olarak da yapılabilmektedir. Eğer siz de iyi derecede yabancı dil biliyorsanız; çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Kitap, makale, film, dizi ve benzeri alanlarda yeteneğinizi konuşturabilirsiniz. Böylelikle çeviri yaparak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

İlgili Yazı: http://paratic.com/ceviri-yaparak-para-kazanmak/

Fotoğraflarınızı Satmak!

Fotoğraflarınızı Satmak!İnternet üzerinden yapabileceğiniz işlerden bir diğeri de bu! Yani çektiğiniz fotoğraflardan para kazanabilirsiniz. Veya hemen şimdi kendinizi dışarı atarak fotoğraf çekmeye başlayabilirsiniz.

Hem hobi hem de para kazanma yöntemi olarak kullanabileceğiniz bu işe ilk adımınızı atabilirsiniz. Peki, fotoğraflarınızla online olarak nasıl para kazanacaksınız?

Çok basit! Çektiğiniz fotoğrafları stok fotoğraf sitelerine koyacak ve birilerinin (editörler, grafikerler, şirketler…) fotoğraflarınızı tercih etmesini bekleyeceksiniz. Ama tabii bu işte de dikkat etmeniz gereken bazı konular var.

Mesela belirli bir alana yoğunlaşmak gibi! Ya da daha çok ihtiyaç duyulan alanlarda fotoğraf çekmek gibi! Anlayacağınız; bu işten online para kazanmak için işin püf noktalarını bilmeniz gerekiyor. İşte aşağıdaki yazı da size bu konuda yol gösterecektir.

İlgili Yazı: http://paratic.com/fotograf-cekerek-para-kazanmak/

Online Alım-Satım Yapmak!

Online Alım-Satım Yapmak!Online alım-satım diye hemen öyle gözünüz korkmasın. Çünkü bu işin mantığını anladığınızda internetten para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu siz de göreceksiniz.

Elinizden hiç düşürmediğiniz telefonlarınızla piyasadaki gelişmeleri takip edecek ve paranızı avantajlı gördüğünüz pozisyonlara yatıracaksınız. Sonrasında birikimlerinizi katbekat arttıracaksınız.

Tabii, öncelikle bu işin eğitimini alacaksınız. Deneme hesaplarıyla işlem yapacak, internetten yatırım yapmanın size ne kadar uygun olduğuna karar vereceksiniz.

Demo hesaplarla yapacağınız işlemlerden sonra online alım-satım hakkında “gerçekten de kazançlı ve kolay bir işmiş” derseniz, değil öğrencilik yıllarınızda; hayatınız boyunca bu alandan para kazanacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim.

Youtube Kanalı Açmak!

Youtube Kanalı Açmak!Peki, youtube kanalı açmaya ne dersiniz? Kanalınıza koyacağınız videolardan alacağınız reklam ücretleriyle cüzdanınıza ekstra para girmesini istemez misiniz?

Kaldı ki yaratıcılığınız ve boş vakit konusunda sahip olduğunuz şans ile harika videolar çekebilirsiniz. Sadece bu alanda birazcık araştırma yapmanız gerekiyor. Nasıl videoların daha çok ilgi gördüğünü incelemeli ve yapabileceklerinizi düşünmelisiniz.

İlgili Yazı: http://paratic.com/youtube-kanali-acarak-para-kazanmak/

Sosyal Medya Hesaplarını Kullanmak!

Sosyal Medya Hesaplarını Kullanmak!Siz de bir internet fenomeni olma yolunda ilerlediğinizi mi düşünüyorsunuz? Sosyal medya hesaplarınızdaki trafiği arttırmak için sürekli uğraşıyor ve istediğiniz popülerliğe ulaşmanın çok yakın olduğunu mu düşünüyorsunuz?

O zaman size sosyal medya hesaplarınızdan para kazanmayı düşünmenizi öneriyorum. Zira günümüzde bu işten para kazanan çok sayıda insan var!

Özellikle de Instagram’da sahip olduğu takipçi sayısını kullanarak farklı yollardan kazanç elde eden çok sayıda kişi var. Kimileri ürün ve mekan tanıtımı yaparak, kimileri ise satış yaparak üye sayısı giderek büyüyen bu sosyal platformdan para kazanıyor.

Eğer siz de sosyal medya hesaplarınızı kullanarak para kazanmak istiyorsanız; konunun ayrıntılarını öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Mesela hemen aşağıdaki yazıdan Instagram aracılığıyla nasıl para kazanabileceğinizle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı: http://paratic.com/instagram-hesabi-acarak-para-kazanmak/

İnternetten Satış Yapmak!

İnternetten Satış Yapmak!Ekstra para kazanmak için internetten satış yapma işini de düşünmelisiniz. Sonuçta; eski yöntemler yerine internetten alışveriş yapan insanların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor, öyle değil mi?

İşte siz de bu durumu lehinize kullanarak online satış işini düşünebilirsiniz. Tabii, öncelikle bunun için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine karar vermelisiniz.

Örneğin; kullanmadığınız eşyalarınızı mı satacaksınız yoksa uygun fiyata aldığınız ürünlerden kar etmeyi mi düşüneceksiniz? Sevilen markaların indirimlerini ve kampanyalarını takip ederek ürünleri ucuza alıp yüksek fiyata satanlardan biri mi olacaksınız?

Yoksa aynı taktiği elektronik eşya alıp satarak para kazanmak için mi kullanacaksınız? Veya el becerinizi kullanarak tasarladığınız ürünlerden (takılar, aksesuarlar, dekorasyon ürünleri, el işi ve örgüler…) mi para kazanacaksınız?

Hemen aşağıdaki yazıları inceleyerek internetten satış yapmak için hangi yolları kullanabileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Twitch Kullanmak

Twitch KullanmakGenellikle oyuncular tarafından kullanılan Twitch, Amazon’un bir girişimidir. Canlı yayın platformu olan Twitch, öğrenciler için 2 farklı şekilde gelir elde etme imkanı sunmaktadır. Bunlardan birisi bağış almak iken diğeri ortaklıklardır.

Reklam odaklı canlı yayınlar yaparak para kazandığınız Twitch’te, izleyicinizi ve takipçi sayınızı artırarak gelirinizi artırırsınız. Elbette bunların nitelikli ve gerçek olmaları önemlidir.

Takipçi ve izleyiciniz arttıkça sizinle ortaklık yapmak isteyen şirketler olacaktır. Reklam alabilir, bunları canlı yayında sunabilir ve bağlantılarını paylaşabilirsiniz.

Üniversite öğrencisiyken bunları yapmak çok gibi görünebilir; ama hiç de öyle değil. Zaten artık sosyal medyada sürekli videolar, canlı yayınlar paylaşıyoruz ve bunlar bize çok normal gelmeye başladı.

Eğer canlı yayın yapıp, bunu geniş kitlelere izletebileceğinize inanıyorsanız güzel bir kazanç sağlamanız da yakın demektir.

Sesli Kitaplar Yaratmak

Sesli Kitaplar YaratmakSesli kitaplar artık fazlasıyla ilgi görmeye başladı. Eğer kitap okumayı seviyorsanız tam size göre bir iş!

Bu iş için; mevcut kitapları, düzgün bir şekilde ve gerekli vurguları karşı tarafa yansıtacak şekilde sesli olarak kaydetmeniz gerekiyor.

Bu işi yapabileceğiniz çeşitli platformlar bulunmaktadır. Bunlar için sessiz bir ortam yaratıp, berrak bir tonda kitap kaydınızı gerçekleştirmelisiniz. Doğru tonlamalar yapmalı, ruhsuz veya aşırı tiyatral seslendirmeler yapmamalısınız.

Audible ve Storytel gibi platformları inceleyerek bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda İngilizceniz veya başka bir yabancı diliniz varsa onları da kullanabilirsiniz.

Oyun Oynamak!

Oyun Oynamak!Yoksa siz de oyun salonlarından çıkmayanlardan ya da yemek yemeği bile unutarak bilgisayar başından kalkmayanlardan mısınız? O zaman bu bağımlılığınızı lehinize kullanma zamanının geldiğini bilmelisiniz. Yani size oyun oynayarak para kazanabileceğinizi söylüyorum.

Sonuçta; oyunlara kendini kaptıran ve takılıp kaldığı leveli geçmek için tereddüt bile etmeden para harcamaya hazır olan bir sürü insan var. Ya da ihtiyacı olan bir silah için size seve seve ödeme yapacak olan bir sürü oyun bağımlısı var!

Kısacası; oyun oynayarak para kazanmak için kullanılabilecek farklı farklı yollar bulunuyor. Bunları öğrenerek her gün saatlerinizi ayırdığınız hobinizden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Yazı: http://paratic.com/oyun-oynayarak-para-kazanmak/

Yazmak!

Yazmak!Peki, ya kaleminizi kullanarak para kazanma işine ne dersiniz? Her gün birkaç saatinizi yazarak geçirmek ve ortaya çıkardığınız eserlerden kazanç elde etmek acaba size ne kadar uygun?

Eğer düşüncelerinizi kendi cümlelerinizle yazarak ifade etmeyi seviyorsanız, o zaman bu işi yapmayı düşünmelisiniz derim. Tabii, yazarak para kazanmak için öncelikle hangi yöntemi kullanacağınızı bilmelisiniz.

Mesela kendi blogunuzu mu açmak istersiniz, editör olmak mı yoksa ücretli makale yazarlığı yapmak mı? Sonuçta; kendi blogunuzu açtığınızda anında para kazanamazsınız. Ama ücretli makale yazarlığı veya editörlük yaparak anında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İşte tam da bu noktada aşağıdaki yazıları incelemelisiniz ve kaleminizle para kazanmak için izlemeniz gereken yolları öğrenmelisiniz derim.

İlgili Yazılar:

Web Sitesi Tasarlamak!

Web Sitesi Tasarlamak!Online para kazanmak için düşünebileceğiniz işlerden bir diğeri de web sitesi tasarlamak! Sonuçta; web tasarımcılarına olan ihtiyaç her geçen gün biraz daha artıyor. İnternet sitesine sahip olmak, şirketlerden tutun da bireysel çalışanlara varana kadar herkes için adeta olmazsa olmaz bir kural haline geldi.

İlgili Yazı: http://paratic.com/web-sitelerine-nasil-isim-bulunur/

Eğer siz de bu alanda kendinize güveniyor ya da bu işin bütün inceliklerini öğrenerek yeni bir yetenek kazanmak istiyorsanız, web sitesi tasarlama işini kesinlikle düşünmelisiniz derim.

Yapmanız gereken şey etrafınızdaki web tasarımcılarla iletişime geçmek ve konunun detaylarını öğrenerek web sitesi tasarımcısı olup olamayacağınıza karar vermek!


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum