Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Reklam İzleyerek Para Kazanma Yolları

Reklam izleyerek nasıl para kazanılır sorusunu cevabı ve reklam izleyerek para kazanma yolları sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Reklam İzleyerek Para Kazanma Yolları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzde bilgisayar ve internet sayesinde sayısız farklı para kazanma yolu ortaya çıktı. Boş vaktini paraya çevirmek isteyenlerden emeklilere, ek gelir peşinde koşanlardan ev hanımlarına kadar herkes için kullanılabilecek yöntemler var.

Yani bir yandan geçim sıkıntıları artıyor ama diğer yandan da para kazanmak için yeni fırsatlar gün yüzüne çıkıyor. İsteyen ve araştıran herkes, refahını artırmanın bir yolunu buluyor. Reklam izleyerek para kazananlar da onlar arasında.

Ancak bu para kazanma yolunu izlerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunların en önemlisi, kullanacağınız sitelerin güvenilirliği. Aksi takdirde dolandırıcılık yapan sitelerle karşılaşmanız olası. Sitelerin güvenilirliği konusunda temkini elden bırakmazsanız, paranızı güvenle kazanırsınız.

Reklam izleyerek para kazan sisteminde genellikle reklamları izleyen, reklamları veren ve bunun için aracılık yapan taraf bulunur. Tamamıyla reklam izleme sistemi üzerine kurulu olan sistemde, kullanıcılara izledikleri reklam başına ödeme yapılır.

Rakamlar çok yüksek olmasa da her yerden ve kolaylıkla yapılabilecek bir iş olduğundan birçok kişiye ek gelir olanağı sunar. Yani yöntem, öğrenciler için para kazanma yolları arasında olduğu gibi herkesin kullanabileceği ek gelir yolları arasında da yer alıyor.

İşte reklam izleyerek para kazanmak için kullanabileceğiniz siteler:

1) InboxDollars

InboxDollarsKonu reklam izleyerek para kazanmaya gelince, InboxDollars akla gelen ilk isimlerden. Boş zamanlarınızda ekstra para kazanmanın meşru bir yolu olan InboxDollars, popüler bir nakit ödül ve çevrimiçi anket sitesi.

Yalnızca kaydolmak için anında 5 ABD doları bonus veren InboxDollars, reklam izleyerek, ücretli anketleri tamamlayarak ve oyun oynayarak para kazanmanın birkaç farklı yolunu sunar.

2) Vindale Research

Vindale Research, üyelerine farklı online görevler için ödeme yapan platformlardan biri.

Anket doldurarak para kazandırması ile ünlü olsa da ödül kodları, tavsiye programı, üye fotoğrafları, promosyon e-postaları ve video izleme aracılığıyla ödeme yapıyor.

Yapmanız gereken sisteme kayıt olmak ve videolar bölümünden reklam ya da video izlemeye başlamak. Video başına küçük de olsa gelir elde ediyorsunuz. Videoların yanında anketler aracılığıyla da para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Sistemdeki kazancınız, belli bir limite ulaştığında bunu paraya çevirerek ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

3) MyPoints

1996 yılında kurulan ve en eski ödül sitelerinden biri olan MyPoints aracılığıyla reklam izleyerek para kazanabilirsiniz.

Platforma kayıt olduğunuzda, reklamları izleyebilir ve isterseniz sunulan diğer etkinlikleri deneyebilirsiniz. Geri bildiriminizi arayacak olan öne çıkan markalardan bazıları Home Depot, Best Buy, HSN ve Walmart gibi dev şirketlerdir.

Belirli bir puana eriştikten sonra kullanabileceğiniz parayı hediye çeki ve çeşitli online ödeme platformları aracılığıyla nakit olarak çekebilirsiniz.

4) UniClique

İstediğiniz her yerden reklam izleyerek para kazanmanızı sağlayan bir uygulama olarak hizmet veriyor. İlk adım, siteye girerek ücretsiz şekilde hemen üye olmak ve ardından para kazanmak için videoları izlemeye başlamak.

Para kazanmak için reklam izleme, oyun oynama gibi birçok farklı yol sunan site, hem para kazanmak hem de reklam vermek isteyenlere hizmet ediyor.

5) GrabPoints

GrabPointsÖdeme için reklam izleyecek üyeler arayan GrabPoints üzerinden anketlere katılmak ve uygulamaları denemek gibi diğer görevleri yapabilirsiniz.

Nakit para, hediye kartları, Minecraft kodları ve Spotify Premium abonelikleri gibi ücretsiz ödüller kazanabilirsiniz. Reklamları izlediğiniz için puan kazanırsınız ve 3 bin puan ya da 3 dolar gibi düşük bir eşiğe ulaştığınızda paranızı çekebilirsiniz.

GrabPoints’in aralarından seçim yapabileceğiniz iki video sağlayıcısı varken kazanacağınız puan sayısı, video başlamadan önce kaç tane reklam izlediğinize bağlı. Diğer platformlardan farklı olarak GrabPoints, isim ve geçerli bir e-posta adresi dışında kişisel bilgi gerektirmez.

Bu, kaydolmayı ve videoları izlemeye başlamayı hızlı ve kolay hale getirir. GrabPoints’e göre günde 20 bin puan kazanan üyeler var ve bu da 20 dolara tekabül ediyor.

6) Swagbucks

Reklam izleyerek veya benzer seçeneklerle kolay para kazanmak istiyorsanız, cevap Swagbucks olabilir. Dünya çapındaki işletmelerin incelemelerini sunan Trustpilot’ta 27 binden fazla müşteri değerlendirmesinden 5 üzerinden 4,3 puan alan Swagbucks, üyelerine birçok avantaj sağlamaktadır.

Kullanımı kolay puan sistemi ve kayıt bonusları ile Swagbucks, 2008’de kurulmuş olup şimdiye dek üyelerine milyonlarca dolarlık ödeme yapmış.

Uygulamada, 100 puanın 1 ABD dolarına eşit olduğu bir puan sistemi var. Puanlar, PayPal nakit (en az 5 ABD doları) ve hediye kartları (en az 1 ABD doları) dahil çeşitli ödüller için kullanılabiliyor.

7) KashKick

Bu listedeki çoğu şirketin aksine, KashKick size nakit olarak ödeme yapar. 10 dolar eşiğine ulaştığınızda kazançlarınızı doğrudan PayPal hesabınızla nakit olarak çekebilirsiniz.

Trustpilot’ta yüzde 62 ile ortalamanın üzerinde derecelendirmeye sahip olan KashKick, üyelerine düşük minimum ödeme eşikleriyle kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda bir puan sistemi kullanmıyor.

Üyelerine yönlendirme bağlantısıyla Kashkick’e yönlendirdiği herkesin toplam kazancı üzerinden de yüzde 25 komisyon olanağı tanıyor.

8) Viggle

Viggle, 2012’de başlatılan ve kullanıcılara TV şovları izlemeleri ya da canlı spor etkinliklerini kontrol etmeleri için ödeme yapan bir uygulama. Kazanmaya başlamak için tek yapmanız gereken hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilen Viggle uygulamasını indirmek.

Viggle, kullanıcılarına müzik dinlemek veya program izlemek karşılığında dakika başına 10 puan ödüyor. Her puan yaklaşık 0,001 ABD doları değerindeyken 1000 puan 1 dolar ediyor.

9) FusionCash

2005 yılında kurulan FusionCash, en eski ücretli anket sitelerinden biridir. Şimdiye kadar üyelerine milyon dolarlık ödeme yapan site, sadece e-postanızı onayı ve kısa bir anket için 5 dolarlık kayıt bonusu veriyor.

Kaydolmak istemiyorsanız, FusionCash ile video izlemek, anket doldurmak ve çevrimiçi alışveriş yapmak gibi çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz. Burada da diğerleri gibi arkadaşlarınıza katılma daveti ile ekstra kazanç elde edersiniz. Ödemeleri ise PayPal hesabınız aracılığı ile alabilirsiniz.

10) iRazoo

iRazooVideolar, anketler ve başka görevler için size ödeme yapan bir diğer ödül sitesi. Trust Pilot’ta 4,3 ile yüksek puana sahip. Bunun yanında çok sayıda memnun kullanıcı ile reklam izleyerek para kazanmak isteyenler için değerlendirilebilir bir seçenek.

iRazoo, oyun oynamak, video izlemek, anket doldurmak gibi para kazanma yöntemleri ile boş zamanlarınızda çevrimiçi gelir için birçok kolay yol sunar.

İzlediğiniz video başına 0,08 ila bir puan veya oyun oynadığınız dakika başına bir puan alırsınız. 3 bin iRazoo puanı kazandıktan sonra herhangi bir 5 dolarlık ödüle hak kazanırsınız.

11) ySense

Reklam izleyerek para kazanma yolları arasında bu da var. Eski adı ClixSense olan ySense, telefonunuzda reklam izlemeniz için size ödeme yapan firmalardan.

Küresel bir çevrimiçi topluluk ySense, anket doldurmaktan ve çevrimiçi alışveriş yapmaktan video izlemeye ve oyun oynamaya kadar çeşitli gelir modellerine sahip. Trustpilot puanı da 5 üzerinden 4,2 ile oldukça iyi.

12) Slidejoy

Slidejoy, sadece kilit ekranınızı açtığınız için size nakit benzeri ödüller veriyor. Uygulamayı Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Yalnızca kayıt için kullanıcılara 0,20 ABD doları ödeyen Slidejoy’da kazanmak için kilit ekranının etkinleştirilmesi gerekiyor. Ardından üye, telefonunu açtığında reklamlar gösterilmeye başlar.

Slidejoy, telefonunuzu normaldeki gibi kullanarak, telefonunuzun kilidini açarak ayda 5-15 ABD doları arasında kazandırmayı vadediyor.

13) adBTC

adBTC, reklam izleyerek kripto kazandıran sitelerden. Reklamla para kazanmak isteyenler için düşünülebilir bir seçenek olan adBTC, reklam verenlerle gelir arayanları buluşturuyor.

Sitede şu ifadeler kullanılıyor:

“İnternet reklamcılığı gelişiyor ve artık bunun için ödeme alma hakkınız var! Çevrimiçi olarak ücretsiz bitcoin kazanın ve Bitcoin cüzdanınıza çekin.”

14) QuickRewards

QuickRewards, 2002’de başladığından beri üyelerine 7 milyon doların üzerinde ödeme yaptı.

Diğer bazı ücretli anket sitelerinden farklı olarak QuickRewards, ödülleri 1 sent kadar düşük kullanmaya olanak tanır.

QuickRewards, üyelerine videoları izlemeleri, anketlere katılmaları ve çevrimiçi alışveriş için ödeme yapar. Puanlar; PayPal parasına, Amazon hediye kartlarına veya fiziksel postayla gönderilen hediye kartlarına dönüştürülebilir.

15) PrizeRebel

PrizeRebelPrizeRebel, 2007’den beri çevrimiçi anketlere katılan ve video izleyen üyelerini ödüllendiren bir site. Hizmete başladığından bu yana kullanıcılarına 20 milyon dolardan fazla ödeme yapan PrizeRebel, benzer platformlar gibi çalışıyor.

Üye, buraya kaydoluyor ve ardından para kazanmak için reklam izlemeye başlıyor. Minimum ödeme tutarı yalnızca 2 ABD doları ve üye, burada kazandığı ödülleri Amazon gibi perakendecilerden hediye kartları için kullanabiliyor.

16) You-Cubez

2007’de kurulan You-Cubez, bir reklam ajansı gibi çalışıyor. Yani üyelerine reklam ve video izleyerej para kazanma fırsatı dışında firmalara işlerini tanıtmaları için reklam verme olanağı tanıyor.

400 bin civarında üyeye sahip olan You-Cubez üzerinden minimum para çekme tutarı üyelik durumuna göre 2 dolardan 8 dolara kadar değişiyor.

Aynı zamanda arkadaşlarınıza yönlendirmelerinizden ve onların yönlendirmelerinden yüzde 15’e kadar komisyon kazandırıyor.

17) Toloka

Bu platformda da verilen görevleri yaparak para kazanmak mümkün. Görevleri seçiyor, sizin için uygun olduğunda çevrimiçi veya çevrimdışı tamamlıyor, ardından kazanmaya başlıyorsunuz.

Site, para kazanmak isteyenlere şöyle sesleniyor:

“Görevlerinizi seçin ve evde, işe giderken veya bir kafede otururken istediğiniz zaman yapın. Seri ve güvenli para çekme işlemleriyle hızlı bir şekilde ödeme alın.”

18) Earnably

Para karşılığında reklam izleyebileceğiniz başka bir site de Earnably. Diğerleri gibi kullanıcılarına özel görevleri tamamlamaları karşılığında ödeme yapıyor.

Minimum ödeme sadece 1 dolarken yönlendirme konusunda oldukça avantajlı. Çünkü arkadaşlarınızın ve ailenizin de kaydolmasını sağlarsanız, hesabınızın kullanım ömrü boyunca onların kazandıkları puanların yüzde 10’unu alıyorsunuz.

19) Ibotta

Ibotta, listedeki diğer ücretli reklam izleme fırsatlarından biraz farklı çalışıyor.

Site üyelerine çevrimiçi veya mağazalardan yaptığı her satın alma işleminde yüzde 30’a varan para iadesi kazanma fırsatı sunuyor.

Yani yalnızca video izlemek ve izlediğiniz için para kazanmak yerine, fırsatlar için video reklamlarını ve günlük satın alma işlemlerinden tasarruf etmenin yollarını keşfediyorsunuz.

20) OffersBux

OffersBuxTürkçe versiyonu da olan ve ülkemizde kullanılan OffersBux, üyelerine birçok farklı teklifle para kazandırıyor. Sitede yer alan açıklamaya göre üyeler birçok şeyle para kazanabilir ve ödeme limiti olmadan paralarını çekebilirler.

Para çekme talebinde bulunmak için ihtiyacınız olan tek şey 1000 para çekme puanına ulaşmaktır. Siteden Payeer, Papara, BinancePay, Coinbase gibi sistemler aracılığıyla ödeme yapılıyor.

Reklam İzleyerek Para Kazanmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Son olarak bu yöntemi kullanmadan önce bilmeniz gerekenlere değinelim. Reklam izleyerek para kazanmanın, kolay bir şekilde ek gelir elde etmek isteyenlerden basit para biriktirme yolları arayanlara kadar herkes için uygun olduğu kesin.

Ancak dolandırıcılara dikkat etmek ve çok büyük kazançlar beklememek gibi noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. İşte gelir modelini doğru kullanmak için bilinmesi gerekenler:

Reklam izleyerek para kazanabilir miyim?

“Reklam izleyerek kazanabilir miyim” sorusuna yanıt “evet” olsa da para kazanmak çok kolay olduğu için büyük ödemeler almazsınız.

Yani cebinize ekstra para girse de tam veya yarı zamanlı bir gelir sağlayamayacaktır. Anketleri ve diğer küçük görevleri tamamlamaya benzer şekilde, ne kadar çok reklam izlerseniz o kadar çok kazanabilirsiniz.

Reklam izleyerek para kazanma modeli nasıl çalışır?

Farklı site ve uygulamaların farklı yöntemleri olsa da model genellikle aynıdır. Bunun en tipik yolu, video izleyerek, çevrimiçi ya da çevrimdışı görevleri tamamlayarak ve sistemi arkadaşlarınıza önererek puan-para toplamaktır.

Yeterli puana ya da paraya eriştiğinizde, bunları PayPal, hediye kartları veya diğer ödüller için kullanabilirsiniz.

Reklam izleyerek ne kadar para kazanırım?

Reklam izlemekten ne kadar kazanabileceğiniz, hangi hizmetlere kaydolduğunuza ve bu işe ne kadar zaman ayırdığınıza bağlıdır.

Çok fazla zaman ayırmayan sıradan izleyiciler, ayda rahatlıkla birkaç dolar kazanabilir. Ancak reklam izlemeye yeterince vakit ayırırsanız, kayda değer bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Gelir, kişiye ve hizmete bağlıdır, bu nedenle ne kadar sorusuna verilebilecek net bir miktar yoktur. Sonuçta bu işten zengin olmasanız da reklam izlemek, boş zamanlarınızda pasif gelir elde etmek için harika bir yasal yoldur.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.