Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Ek İş Yapmak İstiyorum Ne Yapabilirim Diyenler için Kazançlı Fikirler

Ne yapsanız da elinize geçen parayla geçinemiyor musunuz? Kemeri ne kadar sıksanız da maaşınız size yetmiyor mu? Aklınızda hep “ek iş yapmak istiyorum ama ne yapabilirim” gibi düşünceler mi var?

Elinize geçen parayla geçinemiyor olabilirsiniz. Nitekim bu gayet olağan bir durum! Zira zamanın ekonomik koşullarının ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ayrıca ülkemizdeki çalışma şartları da herkesin malumu! Ve tabii ki çağın getirileri de ele geçen paranın yetirilememesine neden oluyor. İsteklerdeki artış, ürün çeşitliliği, sürekli gelişen teknoloji, lüks yaşam özentisi, hayat pahalılığı ve az miktardaki maaş bir araya geldiğinde; ortaya böyle bir sonuç çıkıyor. Diğer bir ifadeyle; tüm bu unsurlar ek gelir elde etmeyi insanları mecbur bırakıyor.

Günümüzde çift olarak çalışmak bile maddi anlamda rahat etmek için yeterli olmuyor. Oysaki eskiden tek kişi çalışır ve kocaman bir ailenin geçimini rahatlıkla sağlardı. Şimdiyse eve değil 2, 3 maaş girse bile yine de zar zor geçiniliyor. Ödenmesi gereken faturalar, ortaya çıkan acil ihtiyaçlar, ulaşım masrafları, mutfak gereksinimleri, bitmek bilmeyen banka kredileri ve dahası yüzünden pek çok kişi, daha çok para kazanmanın peşine düşüyor. Ve daha çok para kazanmayı seçerek, kesinlikle doğru bir şey yapılıyor.

Siz de bu yazıyı okuduğunuza göre kazancınızı arttırmanın yolunu arıyorsunuz. Yani sizin aklınızdaki de ne iş yapabilirim sorunsalı. Hemfikirsek; hemen alttaki başlıklardan ne gibi ek işler yapabilirsiniz, bir bir inceleyelim diyorum.

Dipnot: Ek işlerden farklı başlıklar altında bahsedeceğim. Böylece hangi ek gelir yöntemini kendinize uygun görüyorsanız, başlık altından onu tercih edebilirsiniz.

Navigasyon

Akşamları Ek İş Olarak Ne Yapabilirim?

Akşamları Ek İş Olarak Ne Yapabilirim?Tam zamanlı bir işte çalışmanıza rağmen elinize geçen parayla geçinemiyorsunuz. Ve tam da bu nedenden dolayı akşamları ek iş yaparak para kazanmak istiyorsunuz. Evet, siz de bu grupta yer alıyor olabilirsiniz. Yani akşam eve gittikten sonra bir ya da birkaç saatinizi ek iş yapmak için ayırmaya karar vermişseniz, aşağıdaki yöntemlere göz atmanızı ve akşamları ne gibi ek işler yapabileceğinizi öğrenmenizi öneririm.

Dizi-Film Çevirisi Yapın!

Dizi-Film Çevirisi Yapın!Eğer çeviri yapabilecek düzeyde yabancı diliniz varsa, bu ek gelir yöntemini kesinlikle düşünmelisiniz derim. Akşamları rahatlıkla yapabileceğiniz bu iş sayesinde pek çok yönden kazançlı çıkacaksınız. Çünkü bu yöntemi kullandığınızda bir taraftan yeni şeyler öğrenecek, bir taraftan film-dizi kültürünüzü genişletecek, bir taraftan da para kazanacaksınız.

İlgili İçerik: http://paratic.com/ceviri-yaparak-para-kazanmak/

Direksiyon Hocalığı Yapın!

Direksiyon Hocalığı Yapın!Tabii, bu işi yapmak için küçük bir ön hazırlık yapmanız gerekiyor. İlgili internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarınızda direksiyon dersi verdiğinizi söylemek gibi! Hatta bu noktada bir sürücü kursuyla anlaşabilirsiniz. Kursiyerlere direksiyon dersi verebilirsiniz. Kısacası; hangi yöntemi kullanacağınız size bağlı!

İlgili İçerik: http://paratic.com/direksiyon-dersi-vererek-para-kazanmak/

İnternetten Alım-Satım Yapın!

İnternetten Alım-Satım Yapın!“Akşamları ek iş olarak ne yapabilirim” diyorsanız, düşünmeniz gereken seçeneklerden bir diğeri de bu! Yani internetten alım satım yapmanızı öneriyorum. Ama alım-satım dedim diye hemen öyle gözünüz korkmasın.

Alacağınız eğitim ve deneyim kazanmak için kullanacağınız demo hesaplar sayesinde online alım-satım yapma konusunda kısa sürede profesyonelleşebilirsiniz. Hatta kim bilir belki de bu işi o kadar çok seversiniz ki, bundan sonraki tek işiniz online alım-satım yapmak olur.

Makale Yazın!

Makale Yazın!Mesaiden sonra yapabileceğiniz bir diğer ek iş fikri de makale yazarlığı! Her akşam birkaç saatinizi ayırarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde, hem yeni şeyler öğreneceksiniz hem de üretmenin keyfini yaşayacaksınız. Zaten küçük bir araştırma yaptığınızda freelance makale yazarı arayan bir sürü site olduğunu göreceksiniz. Yalnızca bilgisayarı elinize almalısınız ve harekete geçmelisiniz.

Detaylı Bilgi Almak için İncelemeniz Gereken Yazılar:

Boya Badana Yapın!

Boya Badana Yapın!Boya badana mı? Evet! Eğer bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, elinize fırçayı alarak gayet güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Sonuçta; bugün ortalama bir evin komple boyası yapıldığında istenen ücret en az 500-600 lira oluyor. Yani bir ev boyayacak ve en az 500-600 lira kazanacaksınız. Ve bu miktarın ek gelir için gayet tatmin edici olduğunu düşünüyorum. Ne dersiniz, sizce de öyle değil mi?

İlgili İçerik: http://paratic.com/boya-badana-yaparak-para-kazanmak/

Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler

Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşlerEvde hiç para harcamadan ne iş yapabilirim diyenler için de aşağıdaki öneriler var. İşte evde yapılabilecek sermayesiz iş fikirleri:

Özel Öğretmenlik-Eğitmenlik

Özel Öğretmenlik-EğitmenlikUzmanlaştığınız bir alanda özel öğretmenlik ya da eğitmenlik yapabilirsiniz. Örneğin; ders verebilecek düzeyde yabancı dil biliyorsanız, bu işi yaparak para kazanabilirsiniz. Ya da ustalıkla çaldığınız bir enstrüman varsa, bildiklerinizi meraklılarına öğretmeyi düşünebilirsiniz. Ama tabii bu iş için bir bilgi birikiminizin olması şart!

İlgili İçerik: http://paratic.com/evde-ve-online-ozel-ders-vererek-para-kazanmak/

Kullanılmayan ya da Fazla Olan Eşyaları Satmak!

Kullanılmayan ya da Fazla Olan Eşyaları Satmak!Evinizde kullanmadığınız ne kadar çok eşya var, hiç düşündünüz mü? Satın alıp alıp bir kenara attığınız ya da birkaç kez kullanıp sonra bir daha yüzüne bakmadığınız ne kadar eşyaya sahipsiniz? İşte bu sorulara cevap vermek için hemen evinizi gözden geçirmeli ve kalemi kağıdı elinize alarak fazlalıkları tek tek not etmelisiniz.

Zira evde yapabileceğiniz bir diğer ek iş fikri de kullanmadığınız eşyaları satmak! Hem bu yöntem sayesinde bir yandan para kazanırken bir yandan da fazlalıklardan kurtulduğunuz için ruhen rahatlamış olacaksınız.

İlgili İçerik: http://paratic.com/kullanmadiginiz-esyalari-satarak-para-kazanmak/

Editörlük!

Editörlük!Editörlük de sermayeye gerek duymadan yapabileceğiniz ek işlerden bir tanesi! Tabii, bu iş için belli başlı niteliklere sahip olmanız gerekiyor. Araştırmaya merak duymak, dili doğru bir şekilde kullanabilmek, yazmayı da okumayı da sevmek gibi! Ayrıca editörlük konusunda nasıl bir yol izlemek istediğinizi de bilmelisiniz. Bahsettiğim yollara da aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/editorluk-yaparak-para-kazanmak/

Oda, Park Yeri, Ev Kiralamak!

Oda, Park Yeri, Ev Kiralamak!Evinizde boş odanız mı var? Ya da iş ya da başka bir nedenden dolayı evinize gitmediğiniz akşamlar mı oluyor? Kapalı bir park yeriniz var ama siz orayı kullanmıyor musunuz? O zaman bu para kazanma yöntemini bir düşünmelisiniz. Çünkü boş odanızı, evinizi, park yerinizi hatta bahçenizi kiraya vererek gayet iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Bu yöntemin size uygun olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdaki linkten konunun detaylarına ulaşabilirsiniz. Yeri gelmişken, bu yöntemin tüm dünyada kullanıldığını da söyleyeyim. Örneğin; bahçesindeki lüks çadırla para kazanan Airbnb ev sahibi gibi!

İlgili İçerik: http://paratic.com/bos-oda-ve-park-yeri-kiralayarak-para-kazanmak/

Bebek-Çocuk Bakıcılığı!

Bebek-Çocuk Bakıcılığı!Peki, ya klişe olmasına rağmen hiç eskimeyen bu ek iş fikri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sonuçta; günümüzde birkaç saatliğine bebek-çocuk bakıcısına ihtiyaç duyan sayısız ebeveyn var. Mesela; çocuğun okul çıkış saati ile anne-babasının iş çıkış saati birbirine uymuyor ve böyle anlarda birkaç saatlik bakıcılara ihtiyaç duyuluyor.

Ya da haftada birkaç akşam bebeğin-çocuğun bakımını üstlenecek güvenilir kişiler aranıyor. Kısacası siz de böyle durumlarda bakıcılık yaparak para kazanabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/bebek-cocuk-bakiciligi-yaparak-para-kazanmak/

Evde Sıkılıyorum Ne Yapabilirim Diyenler için Ek İşler

Evde Sıkılıyorum Ne Yapabilirim Diyenler için Ek İşlerYoksa “evde sıkılıyorum, ne yapabilirim” diye düşünenlerden misiniz? O halde hem can sıkıntınızı giderecek hem de cüzdanınızı dolduracak bazı yöntemlerden bahsetmeliyim. Çünkü bu yöntemler sizin için hobi niteliğinde para kazanma yolu olacaklar.

Mum-Sabun Yapımıyla Uğraşın!

Mum-Sabun Yapımıyla Uğraşın!Renkli renkli mumlar, mis gibi kokan sabunlar! Evet, hem hediyelik eşya hem de aksesuar olarak kullanılan bu ürünlerden para kazanmak ister misiniz? Müziğinizi de açıp evinizde mum ve sabun yapmak sizin için ne kadar uygun? Kaldı ki bu işlerin öyle çok yüksek maliyetleri de yok! Ayrıca birkaç denemeden sonra bu işte ustalaşacağınızı söyleyebilirim. Ama tabii öncelikle konunun detaylarını öğrenmelisiniz.

Detaylı Bilgi Almak için İncelemeniz Gereken Yazılar:

Terzilik ve Kostüm Tasarımı Yapın!

Terzilik ve Kostüm Tasarımı Yapın!Dikiş nakış konusunda maharetliyseniz ya da kesip biçmeye, tasarlamaya ilginiz varsa, bu işi düşünmelisiniz derim. Çünkü terzilik ve kostüm tasarımı işi evde sıkılanlar için hem bir eğlence hem de güzel bir para kazanma yöntemi olacaktır. Sonuçta; terzilik yapmayı bilmiyorsanız bile (ücretsiz olanları araştırabilirsiniz) bir kursa yazılabilir ve kendinizi geliştirerek dikiş-nakış işinden ek gelir elde edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak için İncelemeniz Gereken Yazılar:

Piyasayı Takip Edip İnternetten Yatırım Yapın!

Piyasayı Takip Edip İnternetten Yatırım Yapın!Evde sıkılıyor, zaman geçirmek için bir uğraş mı arıyorsunuz? O zaman size hem yeni şeyler öğreneceğiniz hem de para kazanacağınız bir yoldan bahsetmek istiyorum. Evet, bahsettiğim yol; günümüzün en kazançlı para kazanma yöntemlerinden biri olan internetten yatırım yapmak!

Bunun için bilgisayarınızdan ya da elinizden düşürmediğiniz telefonunuzdan piyasayı takip etmelisiniz. Uygun fırsatlarda alım-satım yapmalısınız. Tabii, öncelikle konu hakkında detaylı bilgi alacaksınız ve demo hesaplarla internetten yatırım yapma konusunda deneyim kazanacaksınız. Böylelikle avantajlı pozisyonları görebilir hale gelirsiniz. Birikimlerinizi hayallerinizi süsleyen rakamlara karşılık gelmesini sağlayabilirsiniz.

Online Satış Yapın!

Online Satış Yapın!İsterseniz; kullanmadığınız eşyaları isterseniz el emeği göz nuru üretimlerinizi (takılar, özel tasarım kıyafetler, el işi ve örgüler…) isterseniz de indirimleri takip ederek alacaklarınızı satışa sunarak kazanç elde edebilirsiniz. Bu alanda nasıl bir yol izleyeceğiniz tamamen size kalmış. Mesela; 2. el eşya satışı yapan sitelerden, çevrenizden, sosyal medya hesaplarınızdan faydalanarak reklamınızı yapabilirsiniz. Bu eğlenceli işle bütçenize hiç düşünmediğiniz kadar katkı sağlayabilirsiniz.

Seyahat Bloggerlığı Yapın!

Seyahat Bloggerlığı Yapın!Eğer imkanınız varsa ve gereken nitelikler size uygunsa bu işi kesinlikle düşünmelisiniz. Çünkü seyahat bloggerlığı gerçekten de eğlenceli bir para kazanma yöntemi. Bir yandan gezerken bir diğer yandan da edindiğiniz tecrübeleri başkalarıyla paylaşıyorsunuz. Yani gittiğiniz her yerde keyifle çalışabiliyorsunuz. Şayet bu işin size uygun olduğunu düşünüyorsanız, gezerken para biriktiren seyahat bloggerı hakkında bilgi edinmenizi ve bu yaşam tarzının size uygun olup olmadığını görmelisiniz derim.

Ev Hanımlarına Para Kazandıracak Ek İşler

Ev Hanımlarına Para Kazandıracak Ek İşlerGelelim, ev hanımlarına para kazandıracak işlere! Çocuğuna bakmak için ya da herhangi başka bir nedenden dolayı tam zamanlı işlerde çalışamayan kadınlar para kazanmak için hiçbir şey yapamaz mı? Elbette, hayır! Günümüzde aile bütçesine katkı sağlamak isteyen bir sürü ev hanımı aklını kullanarak kazanç elde edebiliyor. Yani dilerseniz siz de onlardan biri olabilir, kendinize uygun olan yöntemi bularak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/para-kazanmak-isteyen-ev-hanimlarina-muthis-oneriler/

El Becerinizi Kullanın!

El Becerinizi Kullanın!Evet, sevgili hemcinslerim! İşte size ne kadar maharetli olduğunuzu göstermek için altın değerinde bir fırsat! Çünkü yeteneklerinizi kullanarak pekala para kazanabilirsiniz. Mesela; el işi ve örgü konusunda becerikli olduğunuzu düşünüyorsanız, bu alandan para kazanabilirsiniz.

Toplumumuzda hala önemini koruyan çeyizliklerden hazırlayabilir, emeğinizin karşılığını cüzdanınızı doldurarak alabilirsiniz. Nikah şekerleri yapabilirsiniz. Kına paketleri hazırlayabilirsiniz. Mumlar sabunlar yapıp satabilirsiniz. Hangi iş size daha cazip geliyorsa onu seçerek kazanç elde edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak için İncelemeniz Gereken Yazılar:

Mantı Yapıp Satın!

Mantı Yapıp Satın!Mantı mı? Evet! Şöyle ev yapımı, güzel bir mantıya kim hayır diyebilir ki? Sanıyorum ki çok az kişi! Evet, siz de araştırma yaparak, kafeteryalarla, restoranlarla iletişime geçerek, onlar için mantı yapabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Emin olun, birileri teklifinizi kabul edecek, menülerinde “ev yapımı mantı” seçeneğinin de yer alması fikrine sıcak bakacaktır.

İlgili İçerik: http://paratic.com/evde-manti-ve-eriste-yaparak-para-kazanmak/

Temizliğe Gidin!

Temizliğe Gidin!Ev hanımlarının düşünmesi gereken ek gelir yöntemlerinden bir diğeri de bu! Yani temizlik yaparak para kazanma fikrini değerlendirmenizi öneriyorum. Sonuçta; günümüzde temizlik konusunda evine yardımcı alan insan sayısının ne kadar arttığını hepimiz biliyoruz.

Siz de bu durumu yararınıza kullanarak, haftada birkaç gün temizliğe gidebilir, para kazanabilirsiniz. Ayrıca bir tek ev temizliği de değil! Merdiven temizliği, ofis temizliği, vitrin temizliği gibi seçenekleri de düşünmelisiniz. Su durumu yararınıza kullanarak, haftada birkaç gün temizliğe gidebilir, para kazanabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/temizlik-yaparak-para-kazanmak/

Butik Kurabiyeler ve Pastalar Yapın!

Butik Kurabiyeler ve Pastalar Yapın!Ev hanımlarının rahatlıkla kullanabileceği ek gelir yöntemlerinden bir diğeri de butik kurabiye ve pasta yapma fikri! Doğum günlerinden tutun da nişan, düğün gibi davetlere varana kadar pek çok yerde kullanılan butik kurabiyeler ve pastalarla siz de para kazanabilirsiniz. Bunun için ister kendi imkanlarınızla (eş dost, sosyal medya paylaşımları) reklamınızı yaparak işe başlyabilir isterseniz de bu alanda çalışan firmalarla anlaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak için İncelemeniz Gereken Yazılar:

Doğrudan Satış Yöntemini Deneyin!

Doğrudan Satış Yöntemini Deneyin!Peki, doğrudan satış yöntemini kullanmaya ne dersiniz? Evet, satış yeteneğinize ve çevrenizin genişliğine güveniyorsanız, bu işi kesinlikle düşünmelisiniz derim. Mesela; sürekli gittiğiniz günleriniz, arkadaş toplantılarınız varsa, ürünlerinizi, satış kataloglarınızı yanınıza alarak bir yandan eğlenirken diğer yandan da para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ne satışı yapacağınıza (kozmetik, iç giyim, temizlik malzemeleri…) ve hangi firmanın satış temsilcisi olacağınıza karar verip harekete geçmek!

İlgili İçerik: http://paratic.com/dogrudan-satis-yontemi-ile-para-kazanmak/

Bahçe İşleriyle Uğraşın!

Bahçe İşleriyle Uğraşın!Eğer bir bahçeniz varsa ya da ekip biçebileceğiniz bir araziye sahipseniz, kendi işinizi yaparak para kazanabilirsiniz. Küçük ya da orta ölçekli tarım işleriyle uğraşarak, cüzdanınızı rahatlatabilirsiniz. Kaldı ki bu devirde pek çok kişinin toprak işleriyle sadece hobi amaçlı uğraştığını da aklınızdan çıkarmamalısınız. Ayrıca kim bilir! Belki de ekip biçmek bir süre sonra temel kazanç kaynağınız bile olabilir. Tam da bu noktada böğürtlen dikerek para kazanan kadın girişimci Nilüfer Yazgan’ın hikayesini okumanızı öneririm.

Emekli Olduktan Sonra Yapılabilecek Ek İşler

Emekli Olduktan Sonra Yapılabilecek Ek İşlerHepimiz bir gün emekli olmanın hayalini kuruyoruz, değil mi? Ama emekli olan insanlara baktığımızda da onların genellikle boşluğa düştüğünü görüyoruz. Çünkü pek çoğu çalışmama fikrine alışamıyor. Bütün gün evde oturmanın verdiği sıkıntının yanı sıra ele geçen maaşın yetmemesi, sayısız emeklinin ekstra para kazanmasını gerektiriyor. İşte bunun için emeklilere uygun olan ek gelir yöntemlerinden de bahsetmek istiyorum.

İlgili İçerik: http://paratic.com/emekliler-icin-ek-gelir-saglayacak-is-onerileri/ 

Yemek Yapmak!

Yemek Yapmak!Yıllar boyunca çalışma hayatında yer aldınız ve artık emekliğin tadını çıkarmanın zamanı geldi. Ve büyük ihtimalle (emekli kadınlar için olduğu kadar erkekler için de konuşuyorum) siz de iş hayatında yer aldığınız süre boyunca, çalışmayanların çalışanlara göre çok daha rahat bir şekilde yaptığı şeyleri özlediniz. Mesela; yemek yapmak gibi!

Eğer bu dediğime katılıyor ve yemek yapmayı seviyorsanız, yemek yaparak para kazanma seçeneğini düşünmelisiniz. Sonuçta; günümüzde değerlendirilebilecek bir sürü fırsat var! Öğrencilere, yaşlılara, yemek yapmaya fırsat bulamayan çalışanlara, restoranlara, ofislere… Küçük bir araştırma yaptığınızda, yaptığınız lezzetli ev yemeklerinden nasıl para kazanabileceğinizi öğreneceksiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/evde-yemek-yaparak-para-kazanmak/

Yaşlı-Hasta Bakmak!

Yaşlı-Hasta Bakmak!Ek gelir elde etmek için düşünebileceğiniz bir diğer iş de yaşlı-hasta bakıcılığı! Evde boş boş oturmak yerine bir hastanın ya da yaşlının bakımını üstlenmek, ona arkadaşlık etmek sizce de iyi fikir değil mi? Eğer bu konuda detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki yazıdan yaşlı-hasta bakıcılığı ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabına ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/yasli-ve-hasta-bakiciligi-yaparak-para-kazanmak/

Zanaatkarlık Yapmak!

Zanaatkarlık Yapmak!Büyük ihtimalle siz de çalışma hayatında yer aldığınız süre boyunca hobileriniz için yeterince vakit ayıramadınız. Ama artık sevdiğiniz şeylerle uğraşmak için yeteri kadar zamanınız var. Hatta ilgi duyduğunuz zanaatlar varsa (tespih tornacılığı, pipo üretimi, ağaç oymacılığı, kilden üretilen vazolar, dokumacılık, süs eşyaları tasarımı gibi) kendinizi o konuda geliştirebilir ve zanaatkarlık yaparak para kazanabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/tespih-ve-pipo-uretimi-yaparak-para-kazanmak/

Süt ve Süt Ürünleri Satışı Yapmak!

Süt ve Süt Ürünleri Satışı Yapmak!Süt ve süt ürünleri satışı mı? Evet, çünkü günümüzde pek çok kişi işlenmemiş süt ve ev yapımı süt ürünlerine ihtiyaç duyuyor. Siz de güvenilir bir kaynak bularak günlük ya da haftalık süt alabilir, peynir, tereyağı, yoğurt gibi ürünler yaparak bunları satabilirsiniz. Hem sadece kişilere de değil ilgili firmalara da satış yapabilirsiniz. Zaten birkaç müşteri bulduktan sonra zamanla ününüz yayılacak ve daha çok sipariş alarak kazancınızı arttıracaksınız.

İlgili İçerik: http://paratic.com/sut-ve-sut-urunleri-satarak-para-kazanmak/

Şoförlük Yapmak!

Şoförlük Yapmak!Emeklilerin değerlendirebileceği bir diğer iş fikri de şoförlük! Taksi şoförlüğünden tutun da özel şoförlüğe varana kadar pek çok farklı seçeneği olan bu iş sayesinde siz de para kazanabilirsiniz. Mesela; şirketlerin servis şoförlüğünü yapabilirsiniz. Ya da öğrenci servisi yapmayı düşünebilirsiniz. Anlayacağınız; nasıl bir yol izleyeceğiniz tamamen size bağlı!

İlgili İçerik: http://paratic.com/ozel-soforluk-yaparak-para-kazanmak/

SONUÇ:

Nihai olarak, söyleyebileceğim şey herkes için uygun bir ek gelir yöntemi olduğu! Yukarıda bazılarından bahsettik ama siz daha fazla araştırma yaparak çok daha farklı ek işler bulabilirsiniz. Kısacası; aradığınız yöntemi burada bulamamış olsanız bile bu daha çok para kazanmanızın önüne geçecek bir durum değil! İşte bunu unutmamalı ve daha kaliteli bir hayata kavuşmak için çaba harcamalısınız.


Tüm yorumları görmek için tıklayın. (2)

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum