Yatırım yapmaya başla!

WeWork 35 Milyar Dolar Hedefiyle ABD’nin En Değerli Girişimi Uber’i Takip Ediyor!

Son dönemin en hızlı yükselen girişimlerinden biri olan WeWork, şirket yatırımcılarından Softbank’ın açıklamalarına göre daha da yükselmenin yollarını artıyor. Çünkü…
WeWork 35 Milyar Dolar Hedefiyle ABD’nin En Değerli Girişimi Uber’i Takip Ediyor!

ABD’li startup şirketi WeWork’un en büyük yatırımcılarından Softbank, girişimin yeni finansal kaynaklar aradığını ve değerlemesini 35 milyar dolara ulaştırmayı hedeflediğini öne sürdü. Softbank’ın 100 milyar dolarlık Vizyon Fonu’nu yöneten Rajeev Misra’nın yaptığı açıklamaya göre WeWork’un 35 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmak için yeni finansman arayışı içinde olduğu belirtildi.

Ve ofis paylaşım girişiminin, bu değerlemeye ulaşması durumunda SpaceX ile Airbnb’yi geçerek ABD’nin en değerli ikinci girişimi olacağı söylendi. Softbank yöneticisinin yaptığı bu açıklamalara farklı yönde yorumlar geldi.

Son olarak G serisi yatırım turunda 20 milyar dolar değerlemeye ulaşan WeWork’un değerini yükseltmek için yeni finansman aradığı belirtildi.

Softbank Yöneticisine Göre WeWork, Değerlemesini 35 Milyar Dolara Çıkarmayı Hedefliyor!Girişimin en büyük yatırımcılarından Softbank yöneticisi Rajeev Misra’nın Londra’da bir konferansta WeWork’le ilgili yaptığı açıklamalar, sektörde büyük yankı uyandırdı. Zira Misra, WeWork’un değerlemesini artırmanın yollarını aradığını, hatta şirketin gelecek birkaç yıl içinde 100 milyar dolar değerlemeye ulaşacağını iddia etti.

Bu noktada girişimin 35 milyar dolarlık değerlemeye ulaşması durumunda değişecek sıralamalar da ayrıca dikkat çekti.

Softbank Yöneticisine Göre WeWork'un 100 Milyar Dolarlık Bir Şirket Olması Çok Sürmeyecek!Çünkü WeWork’un bahsedilen değere ulaşması, Airbnb ile SpaceX’i geride bırakarak Uber’in bir adım arkasında dünyanın ikinci en değerli girişimi olması anlamına gelecekti.

Yani WeWork’un en büyük yatırımcılarından Softbank’ın bu yorumu, tüm gözleri ofis paylaşım girişiminin üzerine çevirdi. Sonuçta; Japon devin 2017’de yaptığı 4.4 milyar dolarlık yatırımla değerlemesini 17 milyar dolara çıkardığı WeWork’e dair bu yorumu büyük bir tahmin olarak görüldü.

Ancak Misra girişimle ilgili şüphe duyanlara; “17 milyar dolara ulaştığında da WeWork’un aşırı değerlenmiş olduğu söylenmişti” dedi.

Softbank Yöneticisine Göre WeWork, Değerlemesini 35 Milyar Dolara Çıkarmayı Hedefliyor!Ve düşüncesini; “Tahmin edin ne oldu, WeWork bugün 35 milyar dolar değerlemeye ulaşmak istiyor. Belki aşırı değerlenmiştir ama ben WeWork’un önümüzdeki birkaç yıl içinde 100 milyar dolarlık bir şirket olacağına inanıyorum” sözleriyle anlattı.

Öte yandan Misra, WeWork’un mevcut fon arayışı hakkında daha fazla ayrıntıya girmeyerek konuyu kapattı. Softbank’ın kendisiyle aynı fikirde olup olmadığı hususunda da bir şey demedi.

Softbank da WeWork’le ilgili bu yorumlar hakkında konuşmamayı tercih etti. Ancak Misra’nın ABD’li girişime dair öngörüleri sektörde kesinlikle büyük ses getirdi.

WeWork En Değerli Girişim Olma Yolunda Uber’i Takip Ediyor!Nihayetinde; 17 milyar dolarlık değerlemeye ulaşması bile eleştirilere yol açmış girişimin 35 milyar dolarlık değere ulaşacağı söylendi. Bu da yetmezmiş gibi Softbank yöneticisi WeWork’un Uber’den sonra dünyanın en değerli girişimi olacağını dile getirdi.

Sonuçta; Pitchbook verilerine göre en değerli girişimler listesinde Uber 62 milyar dolar, Airbnb 31 milyar dolar ve SpaceX 25 milyar dolarla ilk 3’te yer alıyor. Yani Misra’nın iddiaları doğru çıkar da WeWork 35 milyar dolar değerlemeye ulaşırsa bu girişimin ikinci en değerli girişim olacağını gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum