Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Visa Kripto Paraları Erişebilir Hale Getirecek Ekosistem Kuracak

Finansal hizmet şirketi her geçen gün kripto dünyasına yaklaşıyor.
Visa Kripto Paraları Erişebilir Hale Getirecek Ekosistem Kuracak
Son Güncelleme: 
Yorum

Sektörün önde gelen finansal hizmet şirketi Visa, kripto para yatırımcılarının dikkatini çekecek adımlar atmaya hazırlanıyor. Visa finans direktörü Vasant Parabhu, kredi kartı devinin kripto paraları daha kullanışlı hale getirmek için yeni bir ekosistem yaratma hazırlığında olduklarını söyledi.

Parabu açıklamasında, “Kripto paraları daha kullanışlı ve diğer para birimlerine daha çok benzeyen bir ekosistem oluşturmak için çok şey yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kripto İşlemler Artıyor

Kripto İşlemler Artıyor

Piyasanın en önemli sorununun oynaklık olduğunu belirten Parabu, insanları dijital varlıkları fiat para birimleri ile satın alınan şeyler için kullandığını söyledi.

Visa kartları, 2021’in ilk altıncı ayında 1 milyar dolar değerinde kripto işlemi kaydetti. Yetkili Visa’nın Tesla ya da MicroStrategy gibi bilançosuna kripto para ekleme planı olmadığını belirtti.

Visa’nın rakibi Mastercard’ın yakın tarihli araştırmasına göre Kuzey Amerika’daki tüketicilerin %93’ü önümüzdeki yıl içerisinde kripto para alımı gerçekleştirmeyi planlıyor. Çalışma ayrıca, Y kuşağının %75′inin kripto para birimini daha iyi anlasalar kullanacağını göstermişti.

Bitcoin önderliğinde kripto para piyasası 2021 yılının başından itibaren güçlü bir yükseliş trendine girdi. BTC, Nisan ayında 64.800 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bu yükseliş ile Bitcoin piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine taşıdı.Kripto para birimi an itibariyle 34.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%