Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Blockchain Protokolü Verasity Sahte Videoları Engelleyecek Patent Aldı

Blockchain girişimi sahte görüntülerle mücadele etmek için yeni bir adım attı.
Blockchain Protokolü Verasity Sahte Videoları Engelleyecek Patent Aldı

Bir blockchain protokolü Verasity, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden güvenliğe yönelik bir patent aldı. Patent video platformlarında kaydedilen görüntülerin orijinal olmasını sağlayarak kaydedilen görüntülerin doğru, güvenli, gerçek ve şeffaf kitle ölçümlerini Blockchain altyapısı için sunulmasını sağlayan bir teknolojiyi içeriyor.

Proje, izleyici rakamlarının genellikle şişirildiği yönündeki endişelerin üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Bu da reklamverenlerin gerçekte almadıkları tanıtım için para ödeyecekleri anlamına geliyor. Bazı tahminler, çevrimiçi reklamcılığa harcanan paranın %50’den fazlasının gerçek kişiler tarafından görülmeyen veriler için olduğunu öne sürüyor.

Blockchain Platformu Sahte Videoları Engelleyecek

Blockchain Platformu Sahte Videoları Engelleyecek

Verasity ekibi patentle ilgili açıklamasında, “Bu algoritmaları değiştirmek, izleyiciler, içerik oluşturucular, markalar ve reklamverenler için ekosisteme zarar veriyor. İzleyicilere içerik hakkında yanlış bir izlenim veriliyor, reklamverenler ve sponsorlar yanıltılıyor ve harika içerikler yapmak için zaman harcayan ancak sahte görünüm satın almayan içerik oluşturucular için dezavantaj oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Verasity, içeriğin gerçek değerini elde etmeyi amaçlıyor. Blockchain projesine göre, dijital reklamcılık harcamaları 2019’da 325 milyar dolara ulaştı. COVID-19 nedeniyle 2020’de bütçeler düşmesine rağmen, 2021’de şaşırtıcı bir şekilde 389 milyar dolara ulaşma yolunda ilerliyor. Reklamverenlerin en büyük iki video platformuna sahip teknoloji devleri Google ve Facebook’a ödeme yaptığı görülüyor.

Verasity, bu hakimiyetin, özellikle içerik oluşturucu olarak hayatını kazanmak isteyen insanlar için sorunlara neden olduğunu belirtiyor. Firma protokolün bir kazan-kazan durumu sunduğunu söylüyor.

Geliştirilen izleme sisteminin, tekrarlanan videolar veya aynı anda birden çok klibin yüklenmesi gibi görüntüleme verilerini değiştirmek için kullanılabilecek yöntemleri ortadan kaldıracağı belirtiliyor. Şirket ayrıca Ethereum kullanımının, pek çok yeni ana ağın sahip olduğu benimsenme sorunu olmadan ölçeklenebileceği anlamına geldiğini söylüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum