Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USDC Kurucusu Circle, Stablecoin Düzenlemesine Olumlu Bakıyor

Circle CEO'su, stablecoin'lerin tüm çevrelerden kabul gördüğünü söyledi.
USDC Kurucusu Circle, Stablecoin Düzenlemesine Olumlu Bakıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Tether ve USD Coin gibi sabit para ihraççılarının yakında bankalarla aynı düzenlemeler altında çalışması gerekebilir. USDC kurucusu Circle’ın CEO’su bu durumdan çekinmiyor.

Stablecoin ihraççılar için banka benzeri düzenleme üzerinde çalışmaya Biden yönetiminin önerisi hakkında yorum yapan Circle CEO’su Jeremy Allaire, olumlu yaklaştığını belirtti. Allaire, teklifin endüstrinin büyümesi için önemli bir ilerlemeyi temsil ettiğini vurguladı.

Circle CEO’su, mevcut adımların potansiyel olarak bankacılık ve sermaye piyasalarını temel bir altyapıya kavuşturacağını söyledi.

Allaire, stablecoin’lerin istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü ve tüm çevrelerden kabul gördüğünü ifade etti. Circle CEO’su stablecoin piyasasının artan işlem hacminin finansal piyasalara ve istikrara yönelik risklerin çok daha önemli hale geldiğini sözlerine ekledi.

Biden yönetiminin önerisi, stablecoin ihraççıları için onları bankalarla aynı kategoriye koyarak yeni bir özel amaçlı tüzük oluşturmayı amaçlıyor. Allaire, bir kripto şirketi için bir banka tüzüğünün ayrıntılarının hem FDIC hem de bankaları denetleyen diğer kurumlarla zaman içinde çözülmesi gerekebileceğine inanıyor.

Sabit paralar son dönemde düzenleyiciler tarafından odak noktası haline geldi. Eylül ayında ABD Hazinesi kullanıcılar, piyasalar veya finansal sistem için stablecoin’lerin risklerini incelemek toplantılar düzenlemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%