Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Twitch’te Bir Oyun Yayıncısına 70 Bin Dolarlık Bitcoin Bağışı Yapıldı!

Popüler yayın platformu Twitch’te bir ilk yaşandı ve yayıncıya 70 bin dolar değerinde Bitcoin gönderildi.

Oyuncuların ortak buluşma noktası Twitch’te çok sayıda yayıncı canlı yayın yapıyor ve binlerce kişiye ulaşma imkanı sağlıyor. Platformda popüler yayıncılar ise yayınlarına sponsor alabiliyor ya da izleyicilerden bağış yoluyla kazanç elde edebiliyorlar. Son olarak yaşanan bir bağış olayı ise Twitch tarihinde bir ilk olarak kayıtlara geçti.

Sick_Nerd adlı bir Twitch yayıncısı, elde ettiği bağış geliri ile adeta tarihe geçti. Yayıncı ise yapılan bağış karşısında büyük şaşkınlığa uğradı. Yapılan yayını 2 bin kişinin izlediği sırada Sick_Nerd’e Twitch üzerinden 70 bin dolar değerinde Bitcoin bağışı yapıldı.

Gizemli Kullanıcıdan Dev Bağış

Gizemli Kullanıcıdan Dev Bağış

Fortnite oyuncusu olarak tanınan Sick_Nerd’e, RuneScape oynadığı sırada dudak uçuklatan bir bağış yapıldı. Üstelik bu bağış bitcoin ile gerçekleşti. 70 bin dolar değerinde bitcoinin kendisine gönderildiğini gören Twitch yayıncısı, bu durumun gerçek olduğuna inanmakta güçlük çekti. İlk başta şaka olduğunu zanneden yayıncı daha sonrasında Twitter hesabından teşekkür ederek şu açıklamayı yaptı. “Her kimsen gerçekten sana çok teşekkür ederim. Bu gerçekten de hayat değiştirecek miktarda bir para. Ne olacağına bakalım. Seni çılgın.”

Popüler oyun platformu Twitch geçtiğimiz yılın ortalarında Steamlabs adında başka bir şirket aracılığıyla Paypal’a ek olarak kripto para ile bağış almaya başlamıştı. Buradan izleyiciler eğer isterlerse Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash ile bağış yapabiliyorlar. Oyun sektörünün hızla büyümesiyle beraber Twitch yayıncıları son dönemde oldukça yüksek kazançlar sağlamaya başladılar.

Twitch’in en büyük yayıncılarından brisi geçtiğimiz günlerde bağışlar, reklamlar ve aboneliklerle birlikte ayda 20 bin dolar kazandığını açıklamıştı. Aşağıdaki videodan 70 bin dolar değerinde Bitcoin kazanan Twitch yayıncısının verdiği tepkiyi izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle