Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Metaverse Alanında Liderlik Yapabilir

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, son günlerde sıkça konuşulan metaverse alanına dair önemli açıklamalarda bulundu.
Türkiye Metaverse Alanında Liderlik Yapabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para dünyası son dönemde metaverse alanında yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Meta-evren’in kısaltması olarak tanımlanan metaverse üzerinde, gerçek dünyanın sanal yansıması oluşturulabiliyor.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de metaverse alanına olan ilgi hızla artıyor. AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu üyeleriyle bir araya geldi ve milletvekillerinin metaverse’e dair sorularını yanıtladı.

Metaverse’in yeni başlayan ve hızla gelişecek bir alan olduğunu belirten İleri, Türkiye’nin bu alanda liderlik yapabilecek pozisyona sahip olduğunu ifade etti.

Bu mecra üzerinde büyük paralar ile alım satımlar yapıldığına dikkat çeken İleri, önümüzdeki süreçte yerli ve milli pek çok ürünün hayata geçeceğini söyledi.

AK Parti’ye yakın kaynaklar bu ay içerisinde metaverse çalıştayının yapılacağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım sağlayacağını aktarıyor.

Teknoloji Metaverse’e  Yöneliyor

Teknoloji Metaverse'e  Yöneliyor

Geride bıraktığımız dönemde dünyanın önde gelen teknoloji firmaları, buraya yönelik adımlar atmaya başladı. Bu anlamda en büyük hamle ise sosyal medya devi Facebook’tan gelmişti.

Facebook çatı şirketin adını Meta olarak değiştirmiş ve bu alana yönelik çalışmalarına hız vereceğini açıklamıştı.

Sosyal medya devinin bu hamlesi, başta SAND ve MANA olmak üzere metaverse tabanlı kripto para birimlerinde güçlü bir ralli yaşanmasına neden olmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%