Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye’nin Devleri Arasında İlk 10’da Yer Alan Erdemir Hisseleri Artıyor

İSO’nun en büyük sanayi kuruluşları listesinde bir basamak yükselen Ereğli Demir Çelik’in hisseleri %1,4 artıda işlem görüyor.
Türkiye’nin Devleri Arasında İlk 10’da Yer Alan Erdemir Hisseleri Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl hazırlanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sonuçları değerlendirmeye devam ediliyor. Listenin başında 58,5 milyar TL satışla Tüpraş yer aldı. İkincilik hakkı Ford Otomotiv’e verildi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) 16 milyar 976 milyon 379 bin TL üretimden satış hacmiyle listenin dokuzuncu sırasında yer aldı. Şirket 2019 yılında 10. sırada yer alırken, geçen yıl bir basamak yükseldiği gözlendi.

Şirket hisseleri güne sınırlı yükselişle başladıktan sonra dar bantta hareket etti.
Erdemir Hiseleri %1,47 Artış Gösterdi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

EREGL koduyla işlem gören hisseler, Salı günü 18,48 liradan kapandı. Yeni işlem gününe 18,63’ten başlayıp, en üst seviye olarak 18,95’i gördü. Bu fiyat saat 10.20’de kaydedildi. Günün devam eden saatlerinde genel olarak sakin bir alıcılık gözlemlendi.

İSO araştırma sonuçlarına çok fazla tepki göstermeyen hisseler, saat 15.27’de %1,46 primli seyrediyor. İşlemde bulunan hacim miktarı 400,869,760 TL düzeyinde.

Erdemir hisseleri 25 Mayıs işlemlerinin kapanışına doğru 18,48’e geriledi. Söz konusu rakam bu haftanın en düşüğü olurken, hisselerin haftalık kaybı %3,20 olarak gerçekleşti. Aylık süreçte de %3’ten fazla değer kaybeden hisseler, 52 haftada yatırımcısına %168 kazandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu