Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Talep Toplamaya Hazırlanan Şirketin Arz Fiyatı Yorumlandı

Geçen hafta halka arz olmak için onay alan şirket talep toplamaya hazırlanıyor. Şirketin arz fiyatı makul bulundu. Detaylar haberde...
Talep Toplamaya Hazırlanan Şirketin Arz Fiyatı Yorumlandı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) geçen hafta iki şirketin halka arzına onay verdiğini duyurdu. Bu şirketlerden biri Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., bir diğeri Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu. LILAK kodu ile borsaya girmeye hazırlanan şirketin halka arz fiyatı ile ilgili Trive Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den değerlendirme geldi.

30 Nisan 2-3 Mayıs tarihilerinde 37,39 TL’den talep toplamaya başlayacak şirketin halka arz fiyatı makul bulundu.

Trive Yatırım’ın Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye yönelik paylaştığı raporda halka arz büyüklüğünün 4.486.800.000 TL olacağı not edildi.

Şirketin elde etmeyi planladığı finansman ile mevcut büyüme hedeflerinin devamlılığını, potansiyel müşteriler nezdinde güvenirliğin geliştirilmesini hedeflediği not edildi.

Ayrıca Lila’nın sermaye artırımı dolayısıyla ihraç edilecek yeni payların halka arzı neticesinde elde edeceği brüt halka arz gelirinden, ilgili masraf ve maliyetler düşüldükten sonra kalan fonun fabrika ve enerji yatırımlarında kullanılacağı aktarıldı. Bunun yanında işletme sermayesi ve borçlar için kullanılacağı da bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Trive Yatırım paylaştığı raporda borçlanma maliyetinin, risksiz getiri oranının 2 puan üzerinde olarak öngörülmesini makul buldu. Bu bağlamda şirket değeri üzerinden yüzde 30 halka arz iskontosu uygulanarak bulunan pay başına 37,39 TL halka arz fiyatı makul bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.