Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Fiyatı 34,7 TL Olan Halka Arz Temettü Dağıtma Kararı Aldı!

Geçen yılın halka arzları arasında yer alan Büyük Şefler Gıda Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a kar payı dağıtım önerisi hakkında bilgi verdi. Detaylar;
Hisse Fiyatı 34,7 TL Olan Halka Arz Temettü Dağıtma Kararı Aldı!
HABER GİRİŞ

Büyük Şefler Gıda Turizm Tekstil Danışmanlık Organizasyon Eğitim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun 2023 yılı kar payı dağıtımı önerisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BIGCH koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,6378504 TL, net 0,5740653 TL temettü dağıtılmasına karar verdiği ifade edildi.

BIGCH Temettü 2024 Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Kar dağıtım zamanlamasının genel kurulca belirlenmesi hususlarını içeren kar dağıtım önerisinin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına mevcudun oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Olağan genel kurul toplantısının tarihinin ise 24 Mayıs 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Deniz Yatırım, bu hafta yayımladığı yeni raporunda BIGCH hisseleri için hedef fiyatını 53.10 TL ve tavsiyesini “al” olarak açıklamıştı.

BIGCH Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,69 değer artışıyla haftanın ilk işlem gününü 10.082,77 puanla rekor seviyeden tamamlamayı başarırken, BIGCH hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve hafif düşüş kaydetti.

Yıllık zirvesi 37,68 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,06‘lık düşüşle 34,72 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

BIGCH Fiyatı Günü Hafif Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Büyük Şefler Gıda hisseleri, aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 39,7 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın