Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurumdan Taze Halka Arzın Fiyatı için Onay

Koton'un halka arz süreci, Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayıyla başladı. Halka arza ilişkin Gedik Yatırım'ın bugünkü fiyat tespit raporu dikkat çekti. İşte detaylar;
Aracı Kurumdan Taze Halka Arzın Fiyatı için Onay
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 25 Nisan 2024 tarihli bülteniyle onaylanan Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzın fiyatına ilişkin Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den rapor geldi.

Aracı kurum raporun, İş Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin halka arza yönelik hazırladığı Halka Arz Fiyat Tespit Raporu’nu değerlendirmek amacıyla hazırlandığına işaret etti.

Gedik Yatırım halka arz fiyatı 30,50 lira olarak belirlenen Koton için söz konusu rapordaki bilgilerin yeterli ve kapsamlı olduğuna işaret etti.

İş Yatırım’ın değerleme çalışmasında İndirgenmiş Nakit Akımları ve Piyasa Çarpanları Analizi’nin sırasıyla yüzde 50 ve yüzde 50 ağırlıklandırılarak nihai olarak değer tespitinin yapıldığı vurgulandı.

Bu kapsamda halka arz fiyatı belirlenirken tespit edilen değere yüzde 30 halka arz iskontosunun uygulandığı ve şirket için pay başı 30,50 lira değer tespit edildiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Koton Mağazacılık Tekstil’in halka arz büyüklüğünün 4,1 milyar lira olacağı ve yüzde 16,5 halka açıklık oranına sahip olduğu belirtildi.

Şirket, 30 Nisan ve 2-3 Mayıs tarihlerinde TSİ 09.00-17.00 arasında talep toplama sürecini tamamlayacak. Halka arz toplamda 136 milyon 600 bin adet lotluk dağıtım yapacak.

Koton halka arzının dağıtımı, bireysele eşit olarak gerçekleşecek ve halka arza İş Yatırım Menkul Değerler liderlik edecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.