Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman İsimden Borsa Değerlendirmesi: Emsallerine Göre Çok Ucuz

Borsanın rekor seviyelerine ulaştığı dönemde A1 Capital Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Doğan, TL varlıklara ilginin artacağını belirtti.
Uzman İsimden Borsa Değerlendirmesi: Emsallerine Göre Çok Ucuz
HABER GİRİŞ

Borsa son dönemdeki yükselişi ile yeni rekor seviyelerini kaydediyor. BIST 100 bu hafta tarihinde ilk kez 10.000 puanın üzerine çıktı ve yazım itibarıyla 10.100 puan seviyesinde işlem görüyor. Yatırımcılar bundan sonraki sürecin nasıl şekilleneceğini merak ederken, A1 Capital Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Doğan tahminlerin paylaştı.

Üzeyir Doğan, borsanın geçen yıl ve bu yıl sene başından beri önemli getiriler olmasına rağmen hala emsallerine göre diğer bir çok varlık grubuna göre indirimli olduğunu söyledi.

BIST 100 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın emsallerinin yanı sıra diğer varlık gruplarıyla da kıyaslama yapıldığında oldukça geride kaldığını vurgulayan Doğan, “Bu aynı zamanda potansiyelinin halen de yüksek olduğunu gösteriyor.” diye konuştu.

Doğan ilerleyen dönemde S&P’nin not artışını ve Temmuz’da Moody’s’in olası bir not artışının olabileceğini kaydeden Doğan, Türkiye’nin gri listeden çıkarılmasının söz konusu olacağını belirtti.

Temmuz ve Ağustos ayında enflasyonun baz etkisinin de katkısıyla hızlı şekilde gerileyecek olmasının, Türkiye’ye yönelik ilgiyi artıracak gelişmeler olduğunu ve bunun yabancı alımını destekleyeceğini vurgulayan Doğan, “Bu nedenle biz yukarı yönlü hareket trendinin genel itibariyle devam edeceğini düşünüyoruz. Yıl içerisinde de sene başında ifade ettiğimiz 400 dolar yani kabaca TL bazında 14.000 civarı halen görülebilir seviyeler olarak gözüküyor.” değerlendirmesinde bulundu.

GCM Yatırım Banner

Bu seviyenin üzerinin test edilmesinin de söz konusu olabileceğini belirten Doğan, “O nedenle genel itibariyle borsa tarafında iyimser beklentilerimizi koruyoruz. Son yükselişlere rağmen halen de Borsa İstanbul’un oldukça ucuz olduğunun kanaatindeyiz.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın