Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1 Ayda Yüzde 64 Yükselen Enerji Şirketi Yunanistan’a Açılıyor

Margün Enerji bugün KAP üzerinden büyüme stratejileri kapsamında Yunanistan'da şirket kurma kararı aldığını duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
1 Ayda Yüzde 64 Yükselen Enerji Şirketi Yunanistan’a Açılıyor
HABER GİRİŞ

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN), 27 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Yunanistan’da şirket kurma kararı aldığını duyurdu.

Margün Enerji KAP bildirisinde, şirketin 24 Nisan 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında Avrupa, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltere gibi yurt dışı pazarlarda büyüme hedefleri kapsamında kararlar aldığını kaydetti.

Ayrıca toplantıda, sürdürülebilirlik ilkeleri ve ESG kriterleri çerçevesinde hareket etme kararı alındığı anımsatıldı.

İnovasyona odaklanan stratejileri doğrultusunda iklim teknolojileri alanında greenfield ve brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A), global uzmanlaşmış şirketlerle stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri gibi yatırımlar yapma hedeflerinin olduğu ifade edildi.

Bu çerçevede, Hollanda’da yüzde 100 bağlı ortaklık olan Margun Climatech B.V.’nin kurulduğu ve iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere Yunanistan’da bir şirket kurma kararı alındığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Hollanda’da da kurulan Margun Climatech B.V. unvanlı şirketin 1 milyon euro başlangıç sermayesi ile 26 Nisan 2024’te kurulduğu kaydedildi.

Margun Climatech B.V.’nın 30 Nisan 2024 (Bugün) tarihli yönetim kurulu toplantısında, iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak için Yunanistan’da şirket kurulmasına ve gerekli işlemlerin başlatılmasına karar verildiğine işaret edildi.

Paratic Piyasalar Margün Enerji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada MAGEN koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 93,94 oranında prim sağladı. Paylar aylık bazda yüzde 64,04, haftalık bazda ise yüzde 16,17 oranında yükseliş gösterdi.

Gün içinde 23,92-25,92 lira aralığında işlem gören şirket payları TSİ 14.29 itibarıyla yüzde 2,27 artışla 25,26 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.