Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beklentileri Yenen Şirkete Rapor Yağdı: Hedef 108 TL

2024’ün ilk çeyreği için bilançosunu paylaşan Garanti Bankası’na raporlar arka arkaya geldi. 4 kurumun hedef fiyatı ve tavsiyesi ne? İşte detaylar;
Beklentileri Yenen Şirkete Rapor Yağdı: Hedef 108 TL
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören Türkiye Garanti Bankası (GARAN), geçtiğimiz günlerde 2024’ün ilk çeyreğini kapsayan finansal sonuçlarını yatırımcılarla paylaştı. Şirketin beklenti üstü gelen verilerinin ardından aracı kurumlar hisse için hedef fiyatlarını açıkladı.

Garanti Bankası’nın 22,3 milyar TL net kar açıklayarak 17,2 milyar TL olan beklentilerin üzerinde net kar açıkladığını belirten Ziraat Yatırım, net faiz marjında daralma yaşandığını aktardı. Faiz oranlarındaki artışın mevduat maliyetleri üzerinden baskı yarattığı, tüketici endeksli tahvillerin pozitif katkısının yarı yarıya azaldığını ifade etti.

Ziraat Yatırım, yapılan revizyonlar ve piyasa çarpanındaki güncellemeye bağlı olarak GARAN için hedef fiyatını 86,10 TL’den 103,50 TL’ye yükseltti ve “al” tavsiyesini korudu.

İş Yatırım

İş Yatırım bankanın takibe atılan kredilerinde artışın devam ettiğini ve komisyon gelirlerindeki artışın çok çarpıcı olduğunu ifade etti. Garanti Bankası’nın faiz dışı gelirlerindeki gücünü koruduğunu, net trading gelirlerinin 3,9 milyar TL’den 4,9 milyar TL’ye çıkararak toplam karlılığa olumlu katıda bulunduğunu paylaştı.

Hisse için hedef fiyat 108 TL’ye yükseldi ve tavsiye “al” olarak sabit kaldı.

GCM Yatırım Banner

Ak Yatırım GARAN için hedef fiyatını yüzde 22 artışla 100,30 TL’ye, Citi ise 42,8 TL’den 85,5 TL’ye yükseltti. Citi tavsiyesini “sat”tan “nötr”e güncelledi.

Beklentileri Yenen Şirkete Rapor Yağdı: Hedef 108 TLKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 55,7 TL’den tamamlayan GARAN, 2024 yılında BIST 100 endeksinden daha güçlü bir performans gösterdi. 30 Nisan’da 84,6 TL ile rekor seviyeye çıkan ancak bu noktada tutunamayan hisse, saat 15.15 itibarıyla yüzde 0,5 artışla 82,4 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 7, aylık yüzde 20 ve yıllık yüzde 214 artış gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.