Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ULKER’den 2024 Yılı İlişkili Taraflar Raporu! Hasılat Arttı

Ülker Bisküvi bugün 2024 yılına dair ilişkili taraflarla gerçekleştirdiği işlemlere ilişkin raporunu Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı. Detaylar haberde;
ULKER’den 2024 Yılı İlişkili Taraflar Raporu! Hasılat Arttı
HABER GİRİŞ

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2024 Yılı İlişkili Taraf İşlemlerine İlişkin Olarak Hazırlanan Yönetim Kurulu Raporu Hakkında bildiri paylaştı. Şirket bildirisinde, yönetim kurulunun aldığı kararlar açıklandı.

Raporun, Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş.’nin ilişkili taraflarla gerçekleştirdiği işlemlere ilişkin 2023 yılına dair olarak hazırlandığı belirtildi. Söz konusu raporun Sermaye Piyasası Kurulu’nun belirlediği kurallar doğrultusunda oluşturulduğu ve şirketin ilişkili taraflarla yaptığı satış işlemlerinin detaylarını içerdiği kaydedildi.

Şirketin, yüzde 10 sınırını aşan satış işlemlerini Pasifik Tüketim Ürünleri Satış ve Ticaret A.Ş. ile Horizon Hızlı Tüketim Ürünleri Üretim Pazarlama Satış ve Tic. A.Ş. üzerinden gerçekleştirdiği bildirildi. Bu işlemlerin ise miktarları ve pay oranları raporda detaylı olarak verildi.

Pasifik Tüketim Ürünleri Satış ve Ticaret A.Ş.’nin ulusal ve yerel zincir mağazalara yönelik gıda ve temizlik ürünlerinin toptan satışını gerçekleştirdiğine işaret edildi.

Horizon Hızlı Tüketim Ürünleri Üretim Pazarlama Satış ve Tic. A.Ş.’nin ise geleneksel kanala yönelik gıda ve ihtiyaç maddelerinin toptan satışını yaptığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Finansal olarak, Pasifik Tüketim Ürünleri Satış ve Ticaret A.Ş.’nin 2023 yılı hasılatının 16 milyar 128 milyon 348 bin lirayken toplam varlıklarının 4 milyar 920 milyon 64 bin 56 lira olduğu belirtildi.

Horizon Hızlı Tüketim Ürünleri Üretim Pazarlama Satış ve Tic. A.Ş.’nin ise 2023 yılı hasılatının 18 milyar 882 milyon 691 bin 260 lirayken toplam varlıklarının 4 milyar 299 milyon 558 bin 345 lira olduğu eklendi.

Bu işlemlerin piyasa koşullarına uygunluğuna dikkat çekilen raporda, şirketin bu işlemlerden kaynaklanan herhangi bir olumsuz etki yaşamadığı görüldü.

Borsada ULKER koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 284 oranında değer kazandı. Hisse aylık bazda yüzde 10,34, haftalık bazda ise yüzde 2,86 arttı.

Gün içindeki işlemlerinde 115-116,8 lira aralığında hareket eden hisse TSİ 12.41 itibarıyla yüzde 1,03 düşüşle 115,4 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın