Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavana Geri Dönen Limak Çimento Temettü Kararını Verdi

Bu yılın yeni halka arz olan şirketlerinden Limak Doğu Anadolu Çimento, yatırımcılarıyla temettü kararını paylaştı. Detaylar haberde;
Tavana Geri Dönen Limak Çimento Temettü Kararını Verdi
HABER GİRİŞ

Bu yılın yeni halka arz edilen isimlerinden olan ve yüksek işlem hacmiyle nefes kesen Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den beklenen temettü kararı geldi. Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaştı.

Bildirimde, şirketin yatırımcılarına temettü dağıtımı yapmayacağı duyuruldu. Şirket açıklamasında, geçen yılın geneli ele alındığında 2023 bilançosunda Vergi Usul

Kanunu (VUK) hükümlerine uygun olarak tutulan kayıtlara göre Limak Çimento’nun 372.939.862,52 TL cari yıl kârı bulunduğu ancak uzun vadeli stratejiler ele alındığında söz konusu kârın dağıtılmayacağı bildirildi.

Açıklamada, “Şirket likiditesi ve bilanço yapısını güçlendirmek amacıyla kârın dağıtılmayarak, şirket bünyesinde bırakılması ve olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması teklifinin genel kurula sunulmasına karar verilmiştir” denildi.

Limak Çimento Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Çimento şirketinin temettü dağıtımına çıkmayacağını duyurduğu günde LMKDC kodlu hisseler tavanda kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Şubat ayında 16,20 TL’den halka arz olan LMKDC, tavan serisini onuncu günde bozduktan sonra yüklü alımlara sahne olmuştu.

Bugüne 26,96 liradan başlangıç yapan hisseler ilerleyen dakikalarda 28,48 liraya yükselerek tavana oturmuş oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.