Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kesinleşti! Özkaynakları Yüzde 74 Artan Şirketten Temettü Kararı!

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde 2023 yılı kar payı dağıtımına ilişkin genel kurul kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Kesinleşti! Özkaynakları Yüzde 74 Artan Şirketten Temettü Kararı!
HABER GİRİŞ

Bugüne kadar çok sayıda ofis, konut, ticaret ve iş merkezleri ile okul, otel ve özel hastane projelerine imza atan DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, 2023 yılı kar payı dağıtımına ilişkin genel kurul kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da DAPGM koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, beklentiler dahilinde olmak üzere 2024 yılı için temettü dağıtılmamasının kesinleştiği haberi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunca iletilen 2023 yılı net dağıtılabilir dönem karının olağanüstü yedek olarak ayrılması ve nakit temettü dağıtılmaması teklifinin genel kurulda kabul edildiği belirtildi.

DAPGM Temettü Dağıtmama Kararını Kesinleştirdi
Kaynak: KAP

1.332.973,91 TL genel kanuni yedek akçe ayrılması sonrasında şirketin TMS/TFRS’ye göre net dağıtılabilir dönem karının 1.606.728.286,09 TL olmakla birlikte, yasal kayıtlara göre net dağıtılabilir dönem karının 25.326.504,21 TL olduğu bilgisi verildi.

Şirket, 2023 yılı dördüncü çeyrek finansal tablosunu bu ayın başında duyurmuştu. Net dönem karı ve satışların önceki yıla göre azaldığı, toplam varlıklar ve özkaynaklarda ise yükseliş gözlemlendiği dikkat çekmişti.

GCM Yatırım Banner

DAPGM Hisselerinde Güncel Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,69 değer artışıyla haftanın ilk işlem gününü 10.082,77 puanla rekor seviyeden tamamlarken, DAPGM hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 39,08 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 2,9‘luk düşüşle 34 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

DAPGM Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

DAP Gayrimenkul hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 1,5 ve yüzde 66,1 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın