Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 28 TL’ye Yükselen Şirket 8 Mayıs’ta Temettü Veriyor!

Hisseleri yıllık bazda yüzde 327 oranında getiri sağlayan Akiş GYO A.Ş., KAP'a genel kurul kar payı dağıtım kararına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hedef Fiyatı 28 TL’ye Yükselen Şirket 8 Mayıs’ta Temettü Veriyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Londra ve Beykoz’daki yeni konut projeleri ile dikkat çeken Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da AKSGY koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına 2024 yılının Mayıs içinde dağıtılmak üzere temettü dağıtım kararının kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, 8 Mayıs tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 0,0745341 TL, net 0,0745341 TL temettü ödenmesi teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

AKSGY Kesinleşen Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Şirketin açıklamasında, “29 Mart 2024 tarihinde KAP’ta açıklanan ve 2023 yılına ait olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulan yönetim kurulunun kar dağıtım teklifi, 30 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulda yapılan oylama sonucunda oy çokluğu ile kabul edilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Marbaş Menkul, Nisan ayı içinde yaptığı güncelleme ile AKSGY hissesi için hedef fiyatını yüzde 64 getiri potansiyeliyle 21,48 TL’den 28,4 TL’ye yükselttiğini, tavsiyesini ise “güçlü al”dan “al”a güncellediğini bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Gelirlerin önemli kısmını oluşturan AVM ve mağaza kira gelirlerinin önümüzdeki yıl yaklaşık yüzde 60 seviyelerinde artmasıyla FAVÖK‘ün 2,4 milyar TL seviyelerinde gerçekleşmesinin beklendiği ifade edilmişti.

AKSGY Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,37 değer kaybıyla 10.045,74 puandan tamamlarken, AKSGY hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve günü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,7‘lik artışla 18,4 TL seviyesine çıkış gösterdi.

AKSGY Fiyatı Bugünü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Akiş GYO hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 11,9 ve yüzde 327,7 oranlarında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın