Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Varlıkları 2. Seansta Renk Değiştirirken, ENKAI ve TTRAK Gelişmeleri

Haftanın ikinci işlem gününde öğleden sonra değer kaybı gösteren Borsa İstanbul, BIST endeksleri ve yurtiçi şirket gelişmelerine ayrıntılı bakış şöyle;
Türk Varlıkları 2. Seansta Renk Değiştirirken, ENKAI ve TTRAK Gelişmeleri
Yorum

Borsa İstanbul 12 Şubat Salı’sı ikinci seans itibarıyla sabahki kazanımlarını iade ederek, aynı oranda (%0.50) değer kaybı göstermeye başladı. Haftanın ilk işlem gününde sert değerlenen endeksin ardından ikinci günkü işlemler yine primlenme göstermişti lakin ikinci seans kazanımları iade ettiği gibi aynı oranda da kayıplar meydana geldi.

Endeks 103.857 puandan fiyatlanırken sabahki olası teknik verilerden olası ilk destek olarak gözlemlediğimiz 103.550 seviyesi yakından takip ettiğimiz önemli bir nokta şeklinde değerlendirilmekte. BIST Bankalar Endeksi (XBANK) %0.43 geri çekilerek 137.268 seviyesine, BIST Sanayi Endeksi (XUSIN) ise %0.10 daralma ile 119.758’e geriledi.

Yurtiçinde ENKAI Gelişmesi

ENKAI Üretimi DurdurduYurt içi şirket gelişmelerinde Enka İnşaat garantili satış sözleşmelerinin sona ermesi ile üretimiz durdurdu. Enka yap-işlet devret kapsamında geliştirdiği Adapazarı ve Gebze doğalgaz kombine elektrik santrallerindeki üretimi durdurdu. Şirketin ilgili santrallerde üretime tekrar başlamasına dair herhangi bir açıklama bulunmamakla beraber İzmir santralindeki üretim devam etmekte. Gelişme hisse senetleri üzerinde görece negatif bir reaksiyon gösterebilir.

ENKAI an itibarıyla %0.20 prim ile 5,05 TL/p’den fiyatlanırken hisse üzerinde çalıştırılan 14 günlük periyottaki RSI indikatörü 60 seviyesinde alım sinyali vermekte. 4,984’teki 50 günlük ve 5,019’daki 20 günlük hareketli ortalamarın takip edildiği ENKAI, haftalık bazda %3.91, aylıkta ise %11.97 değişim sunmakta. F/K ise 18.75 olarak karşımıza çıkıyor.

TTRAK 4Ç18 Bilançosu

Beklentilerin Altında Kalan TTRAKTürk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. 2018’in son çeyreğinde (4Ç18) satış hacmini beklentilerin üzerinde düşürdü. Zayıflayan faaliyet kar marjı reaksiyonunda yıllık bazda 74 milyon TL net kar çıklayan şirketin verisi %29 düşüş gösterdi. 4Ç18 mali tablosunda FAVÖK rakamını piyasanın beklentisi 120 milyon TL’nin altında 110 milyon TL olarak duyurdu.

TTRAK %1.04’lük günlük bazdaki gevşemesi ile 36,26 TL’den fiyatlanıyor. STOCH (9,6) indikatörünün 18 seviyesindeki seyri aşırı satış bölgesinde dalgalanan grafikleri karşımıza çıkarıyor. 36,13 seviyesinde bulunan 200 günlük hareketli ortalamasının olası bir destek niteliği taşıması bu seviyenin yakından takibini gündeme getirirken, 36,0 psikolojik sınırı önem arz etmekte.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu