Yatırım yapmaya başla!

Türk Girişimci Mühendisliği Bırakıp Hibe Desteğiyle Tatil Köyü Kurdu

Onlarca yıllık mesleğini bırakarak kendi işini yapmaya karar veren Arif Doğru, hayallerinin peşinden gitmekle ne kadar doğru bir karar verdiğini herkese gösterdi. İşte detaylar:
Türk Girişimci Mühendisliği Bırakıp Hibe Desteğiyle Tatil Köyü Kurdu

Sayısız insan kendi işinin patronu olmak isterken, çok azı hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyor. Ama bu demek değil ki hiç umut yok! Çünkü kişi kararlı olduğunda ve gerçekten istediğinde kimse onu yolundan döndüremiyor. Tıpkı KOSGEB kredisi ile kocasının patronu olan Türk kadın girişimci gibi! Ya da ailesinin ve arkadaşlarının tüm itirazlarına rağmen kararından dönmeyip, evinin bodrum katında milyar dolarlık şirket kuran Carl Rodrigues gibi! Kısacası; isteyen gerçekten yapabiliyor. Bugün de hayallerini gerçeğe dönüştüren bir diğer Türk girişimci hakkında konuşacak, umut ediyorum ki kendi işini yapmak isteyenlere biraz daha ilham vereceğiz.

Arif Doğru, hayallerini gerçeğe dönüştürebilmek için 20 yıldır bilgisayar mühendisi olarak çalıştığı TOFAŞ’tan istifa etmiş.

Hayalleri için 20 yıllık işinden istifa etti

47 yaşındaki Arif Doğru, doğduğu topraklara geri döndü ve Bursa’nın Keles ilçesindeki Gököz köyündeki planları için harekete geçti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan aldığı hibeyle Gökez Göleti’nin kıyısındaki topraklarına tatil köyü kurdu.

TKDK desteğiyle harekete geçti

Uludağ’ın eteklerinde kurulan mekan, müşterilerine okçuluk, at binme, balık tutma gibi pek çok olanak sağlıyor. Ayrıca girişimi, TKDK tarafından örnek yatırım olarak gösteriliyor.

Gököz Natural Park adıyla hizmet vermeye başlayan Arif Doğru’nun girişimi kısa sürede hem yerli hem de yabancı müşterilerin dikkatini çekti.

Arif Doğru Gököz Natural Park'ı kurdu

Tatil köyünü, bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiğini söyleyen girişimci, projenin yatırım bedelinin 2 milyon 600 bin lira olduğunu söyledi.

“Bu projeyi hayata geçirmemde, TKDK büyük bir motivasyon oldu. Bu kurumun destekleri Avrupa Birliği’nden sağlanan fonlarla verilmekte. TKDK’dan bu projede, yaklaşık 600 bin lira hibe desteği aldım. Bu benim için projeyi daha evvel ve kapsamlı hayata geçirme noktasında motivasyon oldu. Bu nedenle kuruma ve çalışanlara teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sonuç olarak; Arif Doğru kırsal turizm ve doğal kamp evleri ile para kazanmak isteyenlere ilham vermeli diye düşünüyorum. Ya da hayallerinin peşinden koşmak için az biraz itelenmeye ihtiyaç duyan herkese diyeyim. Çünkü girişimcilikteki en önemli kısım işin ne olduğundan ziyade onu yapabilmek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum