Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tron, Kurucusu Olan Justin Sun’ın Hamleleri ile Yükseliyor

Tron Network'ün kurucusu Justin Sun, blockchain topluluğu içinde ilgi yaratmak için PR taktiklerini kullanıyor.
Tron, Kurucusu Olan Justin Sun’ın Hamleleri ile Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

2021’de TRX, 2018’de bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti. TRX, %5,98’lik başka bir ralliden önce %26,24 artarak 0,1398 dolarlık yeni bir zirveye ulaştı. Şu anda TRX 7,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 17. sırada yer alıyor.

TRON ile birlikte Bittorrent, kripto alanında ivme kazandı. Bazı kaynaklar bunun sadece yeni bir tanıtım yöntemi mi yoksa ağların yeni gelişmelerin uygulanmasını mı gördüğünü merak ediyor.

TRON Ağındaki Son Gelişmeler

TRON Ağındaki Son Gelişmeler

TRON Network, eğlence ve medya uygulamalarını değiştirmeyi amaçlayan bir blockchain platformudur. Ethereum’a benzer akıllı sözleşmeler kullanır ancak protokoller ve yönetişim açısından farklılık gösterir. Blok zincirindeki son gelişmeler, TRON’un kendisini Ethereum’dan uzaklaştırması için yeni fırsatlar yarattı.

DeFi’ler, piyasa algısını değiştiren blockchain alanındaki yeni gelişmeler olarak biliniyor. Justin Sun söylemleri ile Tron’un ve konumunu defalarca güçlendirdi. 2020 yılında, TRON ağına dayalı merkezi olmayan bir finans protokolü olan JustSwap piyasaya sürüldü. Sun, Uniswap gibi gelecek projelerde gitgide daha fazla yer alarak önemli bir adım attı.

Ancak Sun, JustSwap’i yüksek kur nedeniyle bırakarak Ethereum DeFi projelerine daha fazla yatırım yaptı. Veriler, Sun’ın yalnızca DeFi projelerine 1,6 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını gösteriyor.

NFT’lere Yönelik Dev Adım

NFT'lere Yönelik Dev Adım

Son zamanlarda TRON, Sun’ın TRON Vakfı’na bir mektupla hitap etmesinden sonra ağdaki NFT fonlarının geliştirildiğini duyurdu. Büyüyen pazarı ve uzun süreli görünen bir eğilimi vurguladı.

Diğer NFT fonlarından farklı olarak TRON, sanatçılar ve blokzincirler arasında bir köprü oluşturmayı hedefliyor. TRON, yalnızca daha yüksek fiyatlı ürünlerin satış ürettiği 80-20 kuralını izliyor ve değeri 1 milyon doların altında olmayan sanat eserlerini listelemeyi hedefliyorlar.

Sun ve TRON, ağlarını ücretli reklam olarak açıklamadan sosyal medya etkileyicileri veya YouTuber’lar aracılığıyla tanıtıyor. TRX fiyat artışı, BTT’nin de fiyatta artış olması ve yatırımcıların Sun’ın her ikisine de sahip olduğu bağlantıyı kurmasıyla ilişkilendirilebilir. Justin Sun, Ethereum DeFI projelerine kendi ağının takas protokolünden daha fazla yatırım yaptı ve hızlı kar elde etmek için manipülasyon yapmakla suçlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu