Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tron ve Dash, Bitcoin’deki Düşüşün Etkisiyle Yüzde 10’a Yakın Değer Kaybetti

Bitcoin’de yüzde 10 seviyesinde yaşanan düşüş Tron ve Dash üzerinde de etkili oldu.
Tron ve Dash, Bitcoin’deki Düşüşün Etkisiyle Yüzde 10’a Yakın Değer Kaybetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası Bitcoin’de yaşanan yükseliş ve düşüşler ile bağlantılı şekilleniyor. Altcoinler arasında Dash ve Tron da bu düşüşten en fazla etkilenen kripto para birimleri arasında yer alıyor. Dash gün içerisinde 202 dolar seviyesine kadar geriledi. Tron cephesinde ise en düşük seviye 0.042 dolar olarak kaydedildi.

Her iki kripto para sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 8’den fazla değer kaybetmiş görünüyor. Tron , 0,043 dolarlık desteği test etti ve Bitcoin’in son on iki saat içinde 50.000 doların altına düşmesinin ardından güçlü bir düşüş eğilimi dalgası nedeniyle düşüşe zorlandı. Dash’in piyasa boğaları ise 200 dolarlık psikolojik desteğini savunmaya çalıştı.

Tron’un En Yüksek ve Düşük Seviyeleri

Tron’un En Yüksek ve Düşük Seviyeleri
Kaynak: Binance

TRX, son birkaç günde saatlik grafikte bir aralık oluşturdu. En yüksek değerler 0,049 dolar ve en düşükler 0,046 dolardı. Analistlere göre öümüzdeki birkaç saat içinde, TRX direnç olarak önceki aralığın düşüklerini yeniden test edecek ve bir kez daha 0,043 dolara doğru hareket edebilir.

Son olarak, ticaret hacmi de fiyat düştüğünde yükseldi ve bu hareketin piyasa duyarlılığından kaynaklandığı belirtiliyor. TRX geçtiğimiz hafta 0.050 doların üzerinde işlem görüyordu. Kripto para en sert düşüşünü ise 23 Şubat tarihinde 0.054 dolardan 0.038 dolara düşerk yaşadı.

Dash 200 Doların Üzerinde Tutuldu

Dash 200 Doların Üzerinde Tutuldu
Kaynak: Binance

Dash 4 saatlik grafikte 13 dönemlik EMA, fiyat için güçlü ve aşağı doğru ivmenin üzerinde yer aldı. Fiyatın daha da düşmesi durumunda DASH için bir hafta içinde 200 dolar seviyesini ikinci kez test etmiş olacak. DASH’ın boğaları, psikolojik 200 dolar seviyesini tehlikeye atmamak için 230 doların üzerindeki bir sıçramayı yakalamaya çalışıyor.

Analistlere göre 200-210 dolar seviyesinden bir sıçrama mümkün. Ancak bu sadece bir sıçrama olabilir. Piyasanın boğalarının ayıları kontrol altında tutmak için fiyatı 240 doların üzerine çıkarması gerekiyor. Dash geçtiğimiz hafta BTC’nin ATH yapmasının etkisiyle 332 dolar seviyelerine kadar yükselmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu