Yatırım yapmaya başla!

Tartışmalı Girişimci Travis Kalanick 150 Milyon Dolar Yatırdığı Gayrimenkul Şirketiyle Yeniden Sahnelere Çıkıyor!

Uber’in kurucusu ve eski CEO’su Travis Kalanick, yeni girişimiyle yeniden sahnelere çıktığını duyurdu. Ve teknoloji dünyasının ünlü ismi, bu kez gayrimenkul alanında boy gösterecek…
Tartışmalı Girişimci Travis Kalanick 150 Milyon Dolar Yatırdığı Gayrimenkul Şirketiyle Yeniden Sahnelere Çıkıyor!

Geçtiğimiz haftalarda Uber’deki hisselerini Softbank’a satan Travis Kalanick, söz konusu satışla Japonya merkezli şirketi Uber’in en büyük ortağı yapmıştı.

Ayrıca Uber’deki görevinden tartışmalı bir şekilde ayrılan Kalanick’in çok uzun sürmese de bir dönem inzivaya çekildiğini ve geri dönüşünün muhteşem olacağının konuşulduğunu biliyoruz. Bu noktada satıştan 1.4 milyon dolar elde eden ünlü isim, söylentileri haklı çıkartarak 10100 adını taşıyan bir yatırım fonu kurduğunu duyurmuştu.

Bu fonla hem ticari hem de gönüllü projelerini yöneteceğini belirten Kalanick, izleyeceği yeni yola karar vermeye çalıştığını açıklamıştı.

Eski Uber CEO’su 10100’in eğitim ve şehirlerin geleceği üzerine hayır işleri yapacağını belirtirken, fonun ticari yönününse geniş ölçekli istihdam yaratmak, emlak ve e-ticaret yatırımları, Çin ve Hindistan’daki teknoloji girişimlerine destek olmak odaklı olacağını dile getirmişti.

Ayrıca hem kar amaçlı hem de kar amacı gütmeyen girişimlerin yeni adresi olacak fonunun duyurusunda ilgilenenlerin kendisiyle iletişime geçebileceği bilgisine yer vermişti.

8 Mart’ya yapılan bu duyurunun üzerinden çok geçmemişti ki Kalanick, yeni girişiminin gayrimenkul startupı CSS olduğunu duyurdu.

Emlak sektörünü geliştirmeye ve arka plana atılmış gayrimenkulleri canlandırmaya odaklanan City Storage Systems isimli holding şirkete 150 milyon dolarlık yatırım yapan Kalanick, CSS’nin yeni CEO’su olarak görev yapacağını da belirtti.

CSS’nin çoğunluk hissesini elinde tutacak olan Travis Kalanick, duyurusunda 15 kişilik startup için personel aradığını da ifade etti.

Travis Kalanick Gayrimenkul Startupına 150 Milyon Dolar Yatırdıİsteyenlerin kendisine e-mail atabileceğini belirten eski Uber CEO’su bu açıklamasıyla büyük yankı uyandırdı. Zira kendisi, Uber’den cinsel taciz, ticari sır, ayrımcılık suçlamaları nedeniyle olaylı bir şekilde ayrılmış ve şirketteki uygunsuz çalışma kültürünün yaratıcısı ilan edilmişti.

Ayrıca bir Uber sürücüsüyle tartıştığı anların ortaya çıkması üzerine, Kalanick’in imajının daha da zedelediğini hatırlatalım.

İşte bu nedenlerden dolayı tartışmalı bir isim olan Kalanick’in personel ilanına, kendisi gibi tartışmalı yorumlar yapıldı.

City Storage Systems'un CEO'su Olacağını Açıklayan Kalanick 15 Kişilik Ekip Arkadaşı ArıyorBazı takipçileri Kalanick’i yeni girişiminden dolayı kutlayıp onunla çalışmak istediğini belirtirken, bazıları da böylesine ahlak yoksunu biriyle çalışmanın korkunç olacağını vurguladı.

Ama yeni girişimi ile sahalara çabucak dönen ve yeniden yapılanma için olgun olan gayrimenkullerin 10 trilyon dolar değerinde olduğunu söyleyen Kalanick için bu yorumlar ne kadar önemli, orası tartışılır.

Bu bilgilerin yanında, CloudKitchens ve CloudRetail hizmetleri sunan CSS’de Kalanick ile birlikte çalışacak bir diğer yatırımcının Sky Dalton olduğu açıklandı.

İlaveten; Travis Kalanick’ten sonra Uber’in CEO’su olan Dara Khosrowshahi de Twitter üzerinden Kalanick’i tebrik ederek, CloudKitchen’ın halihazırda UberEats’in partneri olduğunu duyurdu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum