Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Perakendeci TJX Hisseleri Güçlü İlk Çeyrek Kazancına Rağmen Ekside

Perakende devi TJX, beklentilerin üzerinde kazanç açıklamasına rağmen hisseler düşüyor.
Perakendeci TJX Hisseleri Güçlü İlk Çeyrek Kazancına Rağmen Ekside
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın önde gelen uygun fiyatlı giyim ve ev eşyası perakendecisi TJX Companies (TJX), 2021’in ilk çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı. ABD merkezli birçok emsali gibi beklenti üstü rakamlar açıklayan TJX, 0,31 dolarlık beklentilere kıyasla 0,44 dolar hisse başına kazanç açıkladı.

Aynı zamanda 10,09 milyar dolarlık geliri de beklentileri aştı. Dokuz ülkede 4 bin üzerinde mağaza işleten perakendeci, mali yılın ilk çeyreğinde 533,9 milyon dolar gelir açıkladı. Bir yıl öncenin aynı döneminde şirket zarar açıklamıştı.

Ancak hisseler, beklentileri aşan kazanç ve gelire rağmen açılış sonrasında düştü.
TJX Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

TJX kodlu hisse senetleri, 18 Mayıs seansını 71,14 dolarla kapattıktan sonra güne 70,12 dolarla başladı. Gün içinde 67,93-70,12 dolar aralığında seyrederken negatif bölgede seyrini sürdürüyor. TSİ 17.30 sıralarında yüzde 4’den fazla kayıpla hareket ediyor.

Bununla birlikte hisselerin kısa vadeli performansı da iyiye işaret etmiyor. 1 aylık getirisi yüzde eksi 0,09’ken yıl başından bu yana yalnızca yüzde 0,19 artıda duruyor.

TJX Companies Başkanı Ernie Herrman, ilk çeyrek sonuçlarından çok memnun olduğunu söyledi. “Ortam, özellikle uluslararası düzeyde belirsizliğini korurken, bu sağlık krizinden çıkarken güçlü bir şekilde konumlandığımıza inanıyoruz.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu