Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tim Draper, Netflix’in Bitcoin Yatırımı Yapacak Sıradaki Şirket Olduğunu İddia Etti

Netflix’in Bitcoin’e yapacağı yüklü bir yatırım, kripto paranın fiyatını artırabilir.
Tim Draper, Netflix’in Bitcoin Yatırımı Yapacak Sıradaki Şirket Olduğunu İddia Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Milyarder girişimci Tim Draper, Bitcoin’e yeni bir kurumsal alım yapılacağına dair iddiada bulundu. Draper’a göre dijital yayın servisi, BTC’ye yatırım yapacak bir sonraki Fortune 500 listesindeki şirket olabilir. Kendisinin büyük şirketlerin başında olması halinde kripto paralara kayıtsız kalmayacağını söyleyen Draper, Bitcoin’in geleceğin para birimi haline geleceğini belirtti.

Draper Associates kurucusu, Netflix CEO’su Reed Hastings’in Bitcoin’i şirketin bilançosuna koymaya karar verebilecek birinin profiline uyduğunu düşünüyor. Milyarder girişimci uzun zamandır Bitcoin’in yükselişini sürdüreceğine dair isabetli tahminlerde bulunuyordu.

Draper’a Kurumsal Alımlar Artacak

Draper’a Kurumsal Alımlar Artacak

Draper, kuruluşların güvene dayalı sorumluluklarını yerine getirmenin yollarını ararken giderek ve kaçınılmaz olarak Bitcoin trenine atlayacaklarını düşünüyor.

Kripto paralarla ilgili düşüncelerini yineleyen Draper, “Bu büyük organizasyonlardan birinin CFO’suysam, ‘Bitcoin’de % X’e sahip olmamız gerekiyor’ diyorum çünkü bu, geleceğin para birimi haline gelen başka bir para birimine karşı bir korunma ve aynı zamanda hükümetler olarak enflasyona karşı bir korumadır.” açıklamasını yaptı.

Netflix CEO’su Reed Hastings’in çok yenilikçi bir adam olduğunu ve çok fazla yaratıcı düşünceye sahip olduğunu düşündüğünü söyleyen Draper, ‘Bence hala Netflix’teki hükümdarlığı kontrol ediyor’ ifadesini kullandı.

Bitcoin’in ilerleyen dönemde insanların sahip olması gereken bir varlık olacağını düşünen Draper, potansiyel kazanç ve kayıpların görülmesi gerektiğini belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%