Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tesla Hisseleri Rekor 1Ç21 Kârına Rağmen Ekside

Tesla yılın ilk çeyreğinde rekor kâr açıklamasına rağmen hisseleri S&P 500'ün en kötü performansları arasında yer alıyor.
Tesla Hisseleri Rekor 1Ç21 Kârına Rağmen Ekside

ABD piyasaları haftanın ikinci gününe karışık başlarken Tesla hisselerindeki düşüş dikkat çekti. Dün kapanışın ardından 2021’in ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıklayan Tesla, Ocak-Mart döneminde gelirinin yıllık bazda yüzde 74 artarak 10 milyar doların üzerine çıktığını bildirdi.

Artış, öncelikle araç teslimatlarındaki ve işin diğer bölümlerindeki büyüme sayesinde gerçekleşti. 438 milyon dolarlık rekor kâr elde eden şirketin geçen yılki kârı 16 milyon dolar olmuştu.

Hisse başına kazanç da 79 sentlik beklenti yerine 93 sent oldu. Tesla’nın beklentileri kolaylıkla aşması, bitcoin satışları ve yasal kredilerle desteklendi.

Beklenti üzeri gelen ilk çeyrek sonuçlarına rağmen Tesla hisseleri açılış öncesinde olduğu gibi sonrasında da ekside hareket etti.
Tesla Hisse Ekside
Kaynak: MARKETWATCH

Bileşeni olduğu S&P 500 Endeksi’nin en kötü performansını kaydeden şirket hisseleri arasında yer alan Tesla, 738,20 dolarlık kapanışın ardından yeni güne 717,96 dolarla başladı.

Negatif bölgede seyrini sürdüren TSLA kodlu hisse senetleri, TSİ 17.35’te yüzde 4’ün üzerinde kayıpla hareket ederken görüldü. Böylelikle 21 Nisan’dan sonra en düşük seviyeyi kaydetti.

Bununa birlikte hisseler 5 günlük performansta yüzde 1,5 ekside dursa da bir yılda yüzde 360’ın üzerinde getiri sağladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum