Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Bitcoin Alımı Meksikalı Şirketlerin İştahını Kabartıyor

Meksika merkezli şirketlerin Tesla gibi Bitcoin alımı yapmaya hazırlandığı belirtiliyor.
Tesla’nın Bitcoin Alımı Meksikalı Şirketlerin İştahını Kabartıyor

Kripto paralara geçen zaman içerisinde ilginin daha da arttığına tanık oluyoruz. Bilindiği üzere kısa süre önce Elon Musk’ın başında olduğu Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklamıştı. Bu açıklama sonrası kripto para biriminde hızlı bir yükseliş gerçekleşti. Tesla’nın yapmış olduğu bu alım başka şirketlerin de ilgisini çekmişe benziyor.

Habere göre, Meksikalı şirketler, sınırın kuzeyindeki şirketlerin liderliğini takip etmeye ilgi duyuyorlar ve Tesla gibi Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirketlerin Bitcoin satın alma potansiyellerini taklit etmeye çalışabilirler. PwC Meksika’nın yönetici ortağı Mauricio Hurtado, ülkedeki şirketlerin BTC kervanına katılmaya istekli olduğunu söyledi.

Meksika’da Bitcoin’e İlgi Artıyor

Meksika’da Bitcoin’e İlgi Artıyor

PwC Meksika’nın yönetici ortağı Mauricio Hurtado, geçmişte firmaların düzenleyici gözetim kurumunun eksikliğinin kriptoyu bir yatırım varlığı olarak çok riskli hale getirmesinden endişe duyarken, son zamanlarda bazı şeylerin değiştiğini ve birçoğunun son gelişmelerden uzak durmayı göze alamayacaklarını düşündüğünü söyledi.

Yetkili, Meksikalı firmaların kripto yatırımına olan güveninin diğer şirketlerin işlemleriyle arttığını, MicroStrategy ve Square’in de bitcoin satın alma alanında aktif olduğunu ve büyük uluslararası bankaların da kripto niyetlerini netleştirdiğini iddia etti. Hurtado ayrıca, teknolojide yaşanan değişimlerin, Tesla CEO’su Elon Musk gibi birçok girişimciye ticari işlemlerde bir ödeme aracı olarak kripto para birimlerinin daha fazla kabul görmesini sağladığını belirtti.

Kripto para birimi Meksika’da yükseliyor ve henüz hiçbir büyük firma Tesla gibi bir yatırım yaptığını açıklamamış olsa da, geçen yılın sonlarında bir grup yatırımcı , Latin Amerika genişlemesinin bir parçası olarak yerel kripto borsası Bitso’ya 62 milyon dolar destekte bulunmuştu. Ülkenin en zengin insanlarından biri olan Ricardo Salinas Pliego, geçen yıl likit portföyünün yüzde 10’unu BTC’ye yatırdığını açıklamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum