Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ekside Seyreden TAV Hisselerinin Haftalık Kaybı %7’yi Geçti

TAV Havalimanları güne düşüşle başladıktan sonra kayıp yönlü işlemlerini sürdürdü.
Ekside Seyreden TAV Hisselerinin Haftalık Kaybı %7’yi Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

TAV Havalimanları Holding hisseleri bugün içinde yer aldığı endeksin en zayıf performansını gösterenlerde oldu. Şirketin BIST holding altında işlem gören TAVHL kodlu hisselerinin günlük kaybı %2’yi geçerken, Kasım ayını ılımlı artıda bitirmeye yöneldi.

TAV Havalimanları hissesi saat 15.54’te %2,46 değer kaybıyla işlem görüyor.
TAV Havalimanları Hisseleri %2,46 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler kapanışa az bir süre kala 27,02 liradan fiyatlanıyor. Önceki kapanışını %2,37 kazançla 27,68’den yaptıktan sonra, Kasım ayının son gününe 27,3 seviyesinden başladı. Saat 11.25’e kadar sakin seyretti.

Bu seviyeden sonra düşüşe geçti ve 26,54 ile seansın en düşüğünü kaydetti. Ardından kayıplarını bir miktar silse de %2’nin üzerinde negatif bölgede kalmayı sürdürdü.

Şirket hisseleri geçen hafta Çarşamba günü 31,16 liraya kadar yükseldi. Bu seviye tarihindeki en yüksek nokta olarak kayıtlara geçti. Bu seviyeden sonra yukarı yönlü isteğine ara vererek düşüşe geçti.

TAV hisseleri rekor sonrası verdiği kayıplar nedeniyle haftalık bazda %7 oranında geriledi. Aylık kazancı %1,50 ile düşük olurken, yıllık dönemdeki getirisi %42 oldu.

HSBC Yatırım, pivot noktasının 27,76 olduğunu belirtirken, aşağı yönlü harekette birinci desteğin 26,72, ikincinin 25,76 olduğunu bildirdi. Yükseliş durumunda ise dirençler 28,22 ve 28,76 olarak gösterildi.

Kurum değerlendirmesinde, şirket hisselerinin 5 günlük hareketli ortalamanın %3,74 altında, 22 günlük ortalamanın %2,86 üzerinde olduğu belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu