Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SushiSwap Güvenlik Açığı Barındırdığı İddialarını Kabul Etmiyor

Beyaz şapkalı bir hacker'ın güvenlik riski hakkındaki iddiaları, borsanın geliştiricileri tarafından reddedildi.
SushiSwap Güvenlik Açığı Barındırdığı İddialarını Kabul Etmiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son günlerde merkeziyetsiz borsalar, güvenlik sorunları ile sık sık gündeme geliyor. DeFi platformu SushiSwap’ın arkasındaki geliştirici, akıllı sözleşmelerini gözetleyen beyaz şapkalı bir hacker tarafından bildirilen güvenlik açığını reddetti.

Bilgisayar korsanı , SushiSwap geliştiricilerine ulaşma girişimlerinin eylemsizlikle sonuçlanmasından sonra bilgileri halka açıkladıklarını belirterek, 1 milyar dolardan fazla kullanıcı fonunu tehdit eden güvenlik açığı olduğunu bildirdi.

Hacker, SushiSwap’ın iki sözleşmesinde, ödül çiftliklerini ve Polygon, Binance Smart Chain ve Avalanche gibi Ethereum olmayan dağıtımlarındaki havuzları yöneten sözleşmelerde güvenlik açığı tespit ettiğini iddia etti.

Hacker ayrıca, tüm imza sahiplerinin ödül hesabını yeniden doldurmaya onay vermesinin yaklaşık 10 saat sürebileceğini ve ve bazı ödül havuzlarının bazen boş kaldığını ekledi.

SushiSwap adına konuşan bir geliştirici ise, açıklanan tehdidin bir güvenlik açığı olmadığını ve hiçbir fonun risk altında olmadığını vurgulayarak iddiaları reddetti.

Beyaz şapkalı hacker, SushiSwap’ın kodlarında riskli güvenlik açıkları bildiren kullanıcılara 40.000 dolara kadar ödül vermeyi teklif ettiği bug bounty platformu Immunefi’deki güvenlik açığını, borsaya ilk ulaştıktan sonra bildirmeleri talimatını aldıklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu