Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analiste Göre Meme Coin Talebi Hiç Olmadığı Kadar Güçlü

Bir kripto analisti yatırımcıların meme coinlerin talebinin her zamankinden daha güçlü olduğunu belirtti. Detaylar geliyor…
Analiste Göre Meme Coin Talebi Hiç Olmadığı Kadar Güçlü
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında bu yıl yaşanan yükselişte, meme coin ekosistemine dahil altcoinler öne çıktı. Bir analist ise bu varlıklara olan talebin hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu belirtti. Crypto Coryo’ya göre, meme coinler, Nisan 2023’teki sadece 18’lik rakamdan parabolik yükselişi daha da genişletti.

Tüm tokenlerin yalnızca yüzde 10’unu listelediği bildirildiğinden bu sayının çok daha yüksek olabileceğini söyledi. CoinMarketCap’te bugün itibarıyla listelenmiş 2.229 meme coin bulunuyor. Bu altcoinlerin toplam piyasa değeri 50 milyar doların üzerinde bulunuyor.

CMC yeni meme coin sayısı
Kaynak: Crypto Coryo/X

Bitcoin’in son zamanlardaki sert fiyat hareketi, spekülatörlerin popüler meme token Pepe’yi (PEPE) takip etmesine neden oldu. Token yedi günde yaklaşık yüzde 17 artış göstererek CoinMarketCap listesinde en iyi performans gösteren dokuzuncu kripto para birimi oldu.

Solana tabanlı bir meme coin olan dogwifhat (WIF), Paris merkezli Kaiko tarafından takip edilen verilere göre, piyasa kapitalizasyon oranına göre ikinci en yüksek sürekli vadeli açık pozisyon (OI) oranına sahip.

Kaiko paylaştığı bültende, “Pepe (PEPE) ve Dogwifhat (WIF) diğer altcoinlere göre iki kat daha fazla oran sergiliyor. Daha yüksek bir oran, bir varlığın türev piyasası konumlandırmasının piyasa değeriyle karşılaştırıldığında büyük olduğunu gösterir ve bu tokenlar için fiyat keşfinin kalıcı vadeli işlemlerde daha yoğun olmasına neden olur.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın