Yatırım yapmaya başla!

Susam Sokağı’nın Girişim Sermayesi Kolu “Kano” Gibi Çocuk Dostu Şirketlerin Yanında!

Susam Sokağı'nın girişim sermayesi kolunun finansman sağladığı şirketlerden Kano, bu yatırımı hangi alanlarda kullanacağını açıkladı. Detaylar şöyle...
Susam Sokağı’nın Girişim Sermayesi Kolu “Kano” Gibi Çocuk Dostu Şirketlerin Yanında!

Sesame Street’in (Susam Sokağı) girişim sermayesi kolu Sesame Ventures, her yaştan kullanıcının kendi bilgisayarını yapmasını sağlayan startup şirketine yatırım yaptı. Ekran karşısında geçirilen zamanı yaratıcı bir aktiviteye dönüştürmeyi ve kullanıcıların bu teknolojiyi anlamasını sağlamayı amaçlayan Kano’nun Sesame Ventures tarafından desteklenmesi dikkat çekti.

Yatırımın, Kano’nun geçtiğimiz yıl aldığı 28 milyon dolarlık finansmanın bir parçası olduğu ve Sesame Workshop’un platformun büyüyüp yeni ürünler üzerinde çalışmasına yardım edeceği belirtildi.

Kano’nın kurucu ortağı Alex Klein, konuyla ilgili açıklamasında hem girişimin amaçlarından hem de finansmanın nerelerde kullanılacağından bahsetti.

Kano Kurucu Ortaağı Alex Klein Finansman AçıklamasıKullanıcıların Facebook ya da Netflix benzeri platformlarda yaptıkları gibi teknolojiyi yalnızca tüketmelerini değil onu anlamalarını isteyen Klein; “öncelikli hedefimiz çocukların ve diğer yaş grubundaki insanların her gün kullandıkları teknolojinin nasıl çalıştığını anlayabilmeleri” dedi.

Ve Kano’ya gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti “insanların Kano’da yaptıkları tek şey Whatsapp, Wikipedia ya da Minecraft gibi uygulamaları kullanmak değil aynı zamanda onları yeniden yapılandırarak kendi versiyonlarını yapmak” sözleriyle anlattı.

Ayrıca Kano’nun yalnızca çocukları hedeflemediğini vurgulayan CEO, platformdaki kullanıcıların yarısının 18 yaş üstü olduğunu belirtti.

Susam Sokağı’nın Girişim Sermayesi Kolu Çocuk Dostu Şirketlere Finansman Sağlıyor!Tüm bunların yanı sıra 150 ülkede 250 bin kullanıcısı olan Kano’nun, Sesamme Ventures’ın da dahil olduğu yeni finansmanı bilgisayar kitlerinin ötesinde blockchain gibi yeni alanlara girmek için harcayacağı söylendi. Girişimin CEO’su bu durumu; “önümüzdeki birkaç ay içerisinde şirketin hem yazılım hem de donanım alanında nasıl yenilikler yaptığını duyacaksınız” şeklinde ifade etti.

Sesamme Workshop yöneticisi Tanya Haider ise şirketin girişim sermayesi kolunun, Kano gibi şirketlere yatırım yapmaya devam edeceğinin üzerini çizdi.

Susam Sokağı’nın Girişim Sermayesi Kolu Sesame Ventures Susam Sokağı’nın televizyonun gücünü öğretmek amaçlı kullanan çocuk medyasındaki orijinal itici olduğunu söyleyen Haider; “Kano ile ebeveynlerin ve çocukların teknolojiye yaklaşımını pozitif etkileyecek ürünlerin, içeriklerin ve araştırmaların nasıl yaratıldığını keşfedeceğiz” dedi.

Kaldı ki Kano’ya verilen destek, Sesame Workshop tarafından 2016’da kurulan Sesame Ventures’ın bir girişime verdiği ilk destek de değildi. Sesame Ventures, iki yıl önce de bir bilim ve matematik uygulaması olan Yup’a yatırım yapmıştı.

Reach Capital isimli matematik dersi uygulamasına da finansman sağlayan Sesame Ventures sitesinde, Kano gibi kendi misyonları doğrultusunda daha çok girişime destek vereceklerini belirtiyor. Çocukların daha güçlü, kibar ve akıllı bir şekilde büyümelerine yardım etme amacı taşıyan girişim sermayesi kolu, eğitim, sağlık ve sosyal refah alanlarındaki yenilikçi firmalarla ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum